Korteriühistute elektri ühisostu hind teada

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) koostöös MTÜ Riigihangete Keskusega viis läbi elektrienergia ühisostu, eesmärgiga leida korteriühistutele koostööpartner, et osta avatud elektrituru tingimustes ühistutele elektrit parima hinnaga.

"Korteriühistute elektri ühisostul pakkus hetkel parima hinna kõige soodsamatel tingimustel Elektrimüügi AS," kinnitas Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi. "Võtsime aluseks kolm olulisemat kriteeriumi - kõigepealt hind, siis koostööpartneri usaldusväärsus ja paindlikkus ning kõige tipuks ka asjaolu, et korteriühistut käsitletaks lepingu lõpetamistingimuste osas füüsilise isikuga võrdselt ega vaadeldaks seda äriühinguna."

Praeguseks on kogutud ca 800 korteriühistu andmed üle Eesti, tarbimismahuga rohkem kui 182 miljonit kw/h, kes ühisostus osaleda soovivad, samuti laienevad ühisostu soodsad tingimused kõigile Eesti Korteriühistute Liidu liikmesühistutele. "Kui mõni ühistu, kes polnud varem EKÜL liige, soovib nüüd liituda, saab ka tema ühisostu tingimustel elektrit osta," rõhutas Mardi.

Elektrimüügi pakutava hinna teeb Mardi hinnangul ühistule soodsaks iseäranis börsihinna madal müüja marginaal, mis ühistu puhul on 0.19 senti/kWh ja korteriomanikule 0.24 senti kwh (hinnad koos käibemaksuga). "Meie hinnangul on ühistule ja korteriomanikele küll kõige soodsam valik elektriost börsihinnaga," sõnas Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Andres Jaadla.
Elektrimüügi tegevjuht River Tomera selgitas, et börsihinnas sisaldub kõige vähem hinnalisasid. "Iseäranis need ühistud, kel on tunnilugejaga elektriarvestid, võidavad börsihinna puhul maksimaalselt - nädalavahetusel ja öötundidel on hind odavam, ja targalt tarbides on sel moel võimalik säästa," rääkis ta. Tomera sõnul on tarbijale kõige soodsam püsiva maksega börsihind, mis jaotab kulutused elektrile aasta jooksul ühtlaselt. Tarbimise varasemast mahust ja oma vajadustest lähtuvalt saab tarbija Elektrimüügi kodulehel elekter.ee ka arvutada välja ka oma tulevase keskmise kuumakse.
 
Ühisostu võitja pakutav fikseeritud hind juhul, kui ühistul on ainult üldelektri leping, on 5,59 (koos km) ühetariifne, fikseeritud hind  juhul, kui ühistu on elektri vahendaja korteriomanikele on 5,59 (koos km), fikseeritud hind kahetariifse päevase puhul 5,96 (koos km) ning fikseeritud hind kahetariifse öise puhul 4,91( koos km).
Korteriomanikele on aastase paketi hinnad järgmised: hind igale tarbijale eraldi 5,64(koos km) ühetariifne, päevane hind omanikule 6,22 (koos km) ning öine hind omanikule: 4,91(koos km).

Elektrilepingu sõlmimisel tuleb igal ühisostus osalenud ühistul ja ühistu liikmeks olevatel korteriomanikel või siis ühistul viidata EKÜL ühisostule ja selle tulemusel saavutatud hinnale, kõigile ühisostus osalejatele saadetakse kirjalikud juhised, kuidas lepinguid sõlmida, korraldajate soovitusel on seda kõige parem teha interneti kaudu. “Lõpliku lepingu sõlmivad ikkagi tarbija ja ühisostu raames parima hinna pakkunud elektrienergia müüja, kuid nüüd on neil võimalik seda teha parimatel tingimustel,” rõhutas Mardi, kelle sõnul saab lisainformatsiooni elektri ühisostu tingimuste kohta ka EKÜL kodulehelt www.ekyl.ee ning EKÜL büroodes üle Eesti.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad