Konkurentsiamet saab ettevõtluse mõjutamiseks suuremad hoovad

Täna kinnitas valitsus Konkurentsiseaduse muutmise seaduse eelnõu, millega suurendatakse Konkurentsiameti õiguseid sekkuda olukordades, kus ettevõtjad kuritarvitavad turupositsiooni või on konkurents muul moel riivatud.

Majandus- ja Kommunikatsiooniminister Juhan Partsi sõnul annab seaduseelnõu jõustumine riigile paremad võimalused monopoolsete ettevõtete ohjamiseks. „Paratamatult on osa ettevõtteid positsioonil, kus nende otsused mõjutavad suurt hulka elanikkonda ning riigi ülesanne on seista selle eest, et seda mõjuvõimu kurjasti ei kasutata,“ lisas Parts.

Eelnõuga antakse Konkurentsiametile õigus teha isikutele edasilükkamatutel juhtudel omal algatusel ettekirjutusi konkurentsile tõsise ja korvamatu kahju tekkimise ohu korral ehk kehtestada ajutisi meetmeid. Nende rakendamisega saab isikuid kohustada teatud tegevusi ellu viima või neist vastupidi hoiduma. Ettekirjutust saab teha tähtajalisena kuni 3 kuuks ning vajadusel võib Konkurentsiamet nimetatud tähtaega ka pikendada.

Teise olulise täiendusena saavad ettevõtjad võimaluse esitada Konkurentsiametile ettepanekuid kohustuste vabatahtlikuks võtmiseks, mis aitaksid selle ettevõtja tegevusest tulenevate konkurentsiprobleemide kiiremat lahendamist ja konkurentsiolukorra parandamist. „Kui ettevõte teeb Konkurentsiametile ettepaneku võtta vabatahtlikult kohustused ning meie amet kiidab need heaks, saame haldusmenetluse kiiremini lõpetada ning koos sellega konkurentsiprobleemi rutemini lahendada,“ ütles Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots.

Konkurentsiseaduse muudatuste rakendamiseks kavandatakse eelnõuga muudatusi ka seonduvates õigusaktides nagu elektroonilise side seadus, osalt karistusseadustikus ning ühisveevärgi ja –kanalisatsiooni seaduses.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

31. august 2018

Uudised

Tööriistad