Uuest aastast võlglaste vara müüki kohtutäiturite e-oksjonikeskkonnas

Tänasel Vabariigi Valitsuse istungil sai heakskiidu eelnõu, millega sätestatakse kohtutäiturite poolt vara müügiks kasutatavate e-oksjonikeskkondade nõuded ning ennekõike täpsustati oksjonite korralduslikku külge.

Justiitsminister Kristen Michali sõnul on uus e-oksjonite viis kasulik mitmele osapoolele, neile kes soovivad oma vara eest saada suuremat hinda ja mugav ostjatele, kes saavad oste teha üle Eesti ilma kohale sõitmata.

Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja esimehel Mati Kadakul on väga hea meel, et Vabariigi Valitsus selle eelnõu heaks kiitis. „See on Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja poolt esimene suurem ettevõtmine nii kohtutäiturite, kui ka pankrotihaldurite töö paremaks ja kiiremaks korraldamiseks. See eelnõu annab juriidilise baasi meie Koja poolt loodavale elektroonilise oksjonikeskkonna tõrgeteta rakendamiseks,“ ütles Kadak.

Peamiselt muudetakse oksjonite läbiviimise korda, näiteks oksjoni pikkuse määramist ning seda, kui kaua peab olema võimalus senist parimat pakkumist üle pakkuda. Ka tagatisraha ja ostuhinna tasumine saab selged raamid ning tähelepanu on pööratud ka esindaja kaudu oksjonil osalemise võimalustele. Kuna tegemist on e-lahendusega, siis on reguleeritud käitumine oksjoni jooksul tekkinud tehniliste tõrgete korral.

Teine suurem muudatus elektroonilise asjaajamise poole loob alused avalik-õiguslike nõuete automatiseeritud töötlemiseks. Kuna nõuete kogumise ja jagamise töö maht on olnud jätkuvalt suur, on kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koda alustanud juba justiitsministeeriumiga koostöös neid probleeme lahendava elektroonilise tööriista loomisega.

Kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja loodav oksjonikeskkond plaanitakse kasutusele võtta 1.jaanuaril 2013. Lisaks sellele säilib täituril võimalus valida oma enampakkumise korraldamiseks ka mõni teine oksjonikeskkond. Seda tingimusel, et seal keskkonnas on täidetud kõik seaduses määratud nõudmised elektroonilisele oksjonikeskkonnale.

Lisaks kirjeldatud muudatustele toob eelnõu kaasa ka väiksemaid muutusi. Näiteks võimaluse ilma sissenõudja või võlgniku avalduseta müüa vallasasju, mille väärtus ei ületa 100 eurot või korraldada nende müümine mõne müüja  kaudu, näiteks komisjonikaupluse kaudu.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SmartAccounts – Raamatupidamistarkvara Sinu ettevõttele

SmartAccounts on veebipõhine raamatupidamistarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja kasutajamugavus. SmartAccounts raamatupidamistarkvara kasutavad nii ettevõtted, kellel on mõned kanded kuus kui ka ettevõtted, kes väljastavad sadu müügiarveid päevas.

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud. Kõik toimingud (va kiire jaemüük) tehakse samas programmis.

Valdkonna tööpakkumised

Südameapteek otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Pharma Holding OÜ

31. märts 2018

LeapIN Business Services is looking for an ACCOUNTANT

LeapIN Business Services OÜ

20. aprill 2018

Uudised

Tööriistad