TUTSE jätab riigiasutuste raamatupidajad tööta

Rahandusministeeriumi kavandatav tugiteenuste tsentraliseerimise projekt (TUTSE) jätab tulevikus tööta paljud raamatupidajad, personalitöötajad ja palgaarvestajad.

Projekti ettevalmistus on olnud pikaaegne, vastav otsus langetati valitsuskabinetis 29. november 2009. Projekti eesmärgiks oli muuta tugiteenuste osutamine tõhusamaks tagades kokkuhoiu rahas ja ajas ning osutavate teenuste tõusus. Selleks tuli teha standardiseeritud töökorraldus ja luua ühtne infosüsteem (SAP) ja andmete ühekordne sisestus infosüsteemi. Tarkvara SAP alla käivad riigiasutuste tugiteenused – finants, personali- ja palgaarvestus.
Oluline ajakokkuhoid on üleminek e-arvetele ja tugitegevuste tööprotsessides elektrooniliste dokumentide kasutuselevõtt ning töötajate iseteenindus.

Rahandusministeeriumi TUTSE projektijuht Marge Lepp selgitas PwC Maksukonverentsil esinedes, et praeguse 587 raamatupidaja asemel jääb 2015 aastaks 360-400 töötajat. Võrdluseks võib tuua näite, et kui praegu koostatakse riigi valitsemisalas 200 bilanssi, siis alles jääb 17. Senise 15 raamatupidamise tarkvara asemel võtab süsteemi üle 1 – SAP.
Varasematest liitumiste ja tsentraliseerimise hea näidetena saab tuua Piirivalve ja politseiameti ühinemisel, kus 128 raamatupidajast jäi alles 34 töötajat.
Tallinna Linnavalitsuse finantsdirektor Katrin Kendra tõi näitena linnavalitsuse kokkuhoiu üleminekul ühtsele raamatupidamissüsteemile, kus 280 töötajast on jäänud 170 töötajat ning lähiaasta eesmärk on vähendada raamatupidajate arvu 60-70 töötajale.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad