Töölepingu lõppemisel haigusrahade arvestamine

Lugeja küsib: Töötaja esitas ülesütlemisavalduse töölepingu lõpetamiseks, aga oma eelviimasel tööpäeval haigestus ja oli kokku kolm nädalat haiguslehel. Kas meie ettevõte tööandjana peaks töötajale maksma esitatud haiguslehe 4.-8. päeva eest haigushüvitist või mitte?

Vastas Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Leonid Siniavski

Tulenevalt töötervishoiu ja tööohutuse seaduse §122 lõikest 1 maksab tööandja töötajale hüvitist haigestumise või vigastuse neljanda kuni kaheksanda kalendripäeva eest 70% töölepingu seaduse § 29 lõikes 8 sätestatud korras arvutatud töötaja keskmisest töötasust. Tööandja maksab haigushüvitist kuni töösuhte lõpuni, pärast töösuhte lõppu ta (nüüd juba endisele) töötajale enam hüvitist maksma ei pea. Eelviimane ja viimane tööpäev olid küsimuses nimetatud töötajal haigushüvitise omaosaluse päevad ning 4. haiguspäevaks oli tema töösuhe teie ettevõttega juba lõppenud. Seega, teie ettevõte tööandjana nimetatud töötajale haigushüvitist maksma ei pea.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

Uudised

Tööriistad