Haigekassa eelarve tõstab palka kahe aastaga 15%

Haigekassa nõukogus läbis esimese lugemise 2013. aasta ravikindlustuse eelarve. 

Nõukogu nõustus haigekassa juhatuse ettepanekuga, mille kohaselt teisele lugemisele läheb eelarve, milles suurendatakse tervishoiutöötajate palgakomponenti kahe aasta jooksul keskmiselt 15%. Samuti pikendatakse ambulatoorse eriarstiabi esmast visiiti viie minuti võrra ja parandatakse märkimisväärselt hooldusravi võimalusi.

Haigekassa nõukogu esimehe, sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul arutas haigekassa nõukogu lisaks palgatingimustele ka uute teenuste lisamist haigekassa eelarvesse. „Oluline sõnum on kindlasti perearstidele teise pereõe ja e-konsultatsiooni võimaluse lisandumine. Samuti lisanduvad uued võimalused diabeeti põdevatele inimestele, sclerosis multiplex’i ravivõimalused laienevad ja veel hulk väiksemaid muudatusi, mis patsientidele järgmisel aastal kaasaegse ravi kättesaadavamaks muudavad,“ märkis Pevkur.

Haigekassa juhatuse esimehe Tanel Rossi sõnul on haigekassa kindlustatute jaoks oluline sõnum see, et tervishoiuteenuste loetelu kaasajastub, suurenevad haigekassa poolsed kulutused hooldusravi kättesaadavuse tõstmiseks ning samuti alustatakse mitmete uute meditsiiniseadmete hüvitamist.

Nõukogu saatis teisele lugemisele eelarve, mille kohaselt suurendatakse palgakomponenti 2013. aastal hooldajatel 13,7 protsenti, õdedel 9,7 protsenti ning arstidel 6,1 protsenti. Ravikindlustuse tulude suuruseks on järgmisel aastal planeeritud 832,1 miljonit eurot, kuludeks 841,3 miljonit eurot.

„Haigekassa 2013. aasta tulude ja kulude vahe ehk jooksva puudujäägi rahastamiseks on järgmisel aastal kavas kasutada 9,1 miljoni euro ulatuses jaotamata tulemit,“ kommenteeris Ross esimese lugemise läbinud eelarvet. „Seetõttu arvan, et oleme 2013. a. eelarve üldises kontekstis leidmas kompromissi palgakomponendi tõusu ja pakutavate tervishoiuteenuste vahel,“ lisas ta.

Nõukogu koguneb eelarvet uuesti arutama 23. novembril.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad