Valitsuse maamaksu muudatused suurendavad KOV´ide tulubaasi

Valitsus saadab riigikokku maamaksuseaduse ja tulumaksuseaduse muudatused, millega suureneb maa maamaksust vabastamise kompenseerimiseks kohalikele omavalitsustele laekuv tulumaksu määr ja riik vabastatakse maamaksu tasumisest ühiskondlike hoonete eest.

Kodualuse maa maamaksust vabastamise kompenseerimiseks suureneb eelnõu kohaselt 2013. aastast KOV-idele laekuva tulumaksu määr 0,17 protsendipunkti võrra 11,57 protsendini ning 2014. aastast 0,03 protsendipunkti võrra 11,6 protsendini. KOV-idele laekuva tulumaksu määra tõstmisega suurenevad nende laekumised 2013. aastal ca 10,5 mln eurot ja 2014. aastal kokku ca 13,3 mln eurot. Tulumaksu määra tõstmise tulemusel KOV-idele laekuv tulu katab maamaksu laekumise vähenemise.

Eelnõuga vabastatakse maamaksust riigi omandis olev ühiskondlike ehitiste sihtotstarbega maa (riigiasutuste büroo- ja haldushooned). KOV-idel väheneb muudatuse tulemusel maamaksust laekuv tulu ca 0,3 mln eurot. Muudatusest tuleneva maamaksutulu laekumise vähenemise katab ära KOV-idele laekuva tulumaksu määra tõstmine.

Eelnõus sätestatakse, kuidas arvestatakse maamaksuvabastust, kui tiheasustusega ala piir või asustusüksuse lahkmejoon läbib katastriüksust. Samuti täpsustatakse maamaksuvabastuse ja –soodustuse arvutamise korda.

Kodualuse maa maamaksust vabastamine hakkab kehtima 2013. aastast, maksuvabastus kehtib tiheasustusega alal kuni 0,15 ha ning mujal kuni 2,0 ha ulatuses. 2013. aasta riigieelarve eelnõusse on planeeritud 990 000 eurot omavalitsuste maamaksuvabastuse haldamiskulude katmiseks. Alates 2015. aastast toimub maamaksu arvutamine veebipõhises maamaksu infosüsteemis. Kohalike omavalitsuste ülesandeks jääb vaid andmete kontrollimine ja vajadusel täiendamine.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

SmartAccounts – Raamatupidamistarkvara Sinu ettevõttele

SmartAccounts on veebipõhine raamatupidamistarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja kasutajamugavus. SmartAccounts raamatupidamistarkvara kasutavad nii ettevõtted, kellel on mõned kanded kuus kui ka ettevõtted, kes väljastavad sadu müügiarveid päevas.

Valdkonna tööpakkumised

LeapIN Business Services is looking for an ACCOUNTANT

LeapIN Business Services OÜ

20. aprill 2018

SOCAR Trading otsib PEARAAMATUPIDAJAID

Manpower OÜ

25. märts 2018

Uudised

Tööriistad