2012. aasta riigieelarve muudatuste eelnõu kiideti valitsuses heaks

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks 2012. aasta riigieelarve seaduse muutmise seaduse eelnõu. Muudatuste tulemusel eelarve kulude ja tulude kogumaht ei muutu, kuid täpsustuvad ministeeriumide jooksva aasta kulud.

Suurem muudatus on seotud Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) teise kapitali sissemaksega. Vastavalt riigikogu 2. oktoobril tehtud otsusele suunatakse reservist 29,5 miljonit eurot osaluse soetamiseks ESMis. Lisaks suunatakse siseministeeriumile teistest valitsemisaladest 2,5 miljonit eurot, mis läheb muu hulgas operatiivraadioside investeeringuteks ning seadmete ja varuosade ostmiseks.

Eelarve muudatuste tulemusel väheneb tegevuskulude maht 7,4 miljoni euro võrra, millest 1,2 miljonit on personalikulud ja 6,2 miljonit eurot majandamiskulud. Personalikulude kokkuhoid on saavutatud töökorralduslike muudatustega, majandamiskulud vähenevad peamiselt administreerimiskulude, kinnistute hoolduslepingute optimeerimise, infotehnoloogia hoolduskulude ja sõidukite remondikulude arvelt.

Investeeringud suurenevad kokku 7,8 miljonit eurot. Suurem muutus on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi valitsemisalas, kus suunatakse riigimaanteede remondiks 4,8 miljonit eurot. IT investeeringud kasvavad tegevuskulude arvelt kokku 2,5 miljonit eurot. Haridus- ja teadusministeeriumi valitsemisalas suunatakse rakenduskõrgkoolide ja kutseõppeasutuste tegevuskuludest vahendeid õppeasutuste ühiselamute renoveerimiseks ja seadmete soetamiseks. Eraldised vähenevad kokku 5,9 miljonit eurot. Suuremad muudatused on seotud rahvusvaheliste liikmemaksude vähenemise ja erinevate sotsiaaltoetuste mahu täpsustamisega.

Kokku esitasid ministeeriumid ja põhiseaduslikud institutsioonid kulude otstarbe muutmiseks 66 muudatusettepanekut, millest enamiku valitsus rahuldas. Valdavalt on muudatused mahult väiksed, kuid ministeeriumide tegevuse jaoks olulised. Selle aasta riigieelarve kulude maht on 6,68 miljardit eurot ning tulude maht 6,22 miljardit eurot.

2012. aasta riigieelarve muudatustega on võimalik tutvuda SIIN.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad