Tasuta õigusabi saab raha kolmandiku võrra juurde

Justiitsministeerium suurendas järgmiseks aastaks tasuta õigusnõustamisele eraldatavat summat üle 30% kuni 110 000 euroni. Juba kuus kuud kestnud projekti käigus on tasuta õigusnõustamise teenust on kasutanud rohkem kui 2000 inimest.

Justiitsminister Kristen Michal märkis, et järgmisel aastal on tasuta õigusnõu võimaldamine üks Justiitsministeeriumi eelarve prioriteete. „Tasuta õigusnõustamisele eraldatud summa oluline kasv toimus juba eelmisel aastal, kui 2012. aastaks eraldati õigusnõustamiseks ligikaudu kolm korda suurem summa, kui aasta varem,“ lausus minister.

Eesti Juristide Liidu tegevpresident Priidu Pärna lisas „Eesti Juristide Liit tervitab riigi otsust suurendada oluliselt tasuta õigusabile eraldatavat summat. Eesmärk peaks olema katta kogu maa tasuta nn olmeõigusabi punktidega, kus ilma bürokraatlike protseduurideta saaks inimene esmase nõustamise. Internetis olevad õigusabi portaalid ei asenda suulist abi ja paljudele on riigikeele puuduliku tundmise tõttu nende kaasamine ka raskendatud“.

Otsekohtumistel nõustavad inimesi MTÜ Juristide Liit, SA Õigusteenustebüroo, Eesti Kurtide Liit ja MTÜ Kutsehaigete Liit. Tallinnas on võimalik nõustamist saada viiel päeval nädalas ning Tartus vähemalt kord nädalas.

Internetipõhiselt aitavad abivajajaid www.juristaitab.ee keskkonnas SA Õigusteenustebüroo ning esimest aastat näiteks MTÜ Ämmaemandate Ühing www.perekool.ee foorumis.
Otsekohtumistel nõustatakse inimesi täna nii Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres, Kohta-Järvel ja Võrus ning lisaks on planeeritud sel aastal kaks tasuta juriidilise nõustamise päeva erivajadustega või püsiva tervisekahjustusega inimestele.

Õigusteenuste büroo sihtasutus nõustab Tallinnas inimesi igapäevaselt ning Eesti Juristide Liit Õigusapteegi nime all igal teisipäeval ja neljapäeval Tallinnas, igal kolmapäeval Tartus ning iga kuu teisel neljapäeval Jõhvis. Nendele lisanduvad täpsetel kuupäevadel nõustamispäevad, mille toimumisajad ja kohad on leitavad justiitsministeeriumi kodulehelt.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad