Soome firmad saavad ligi Eesti äripartnerite krediidiinfole

Kahe riigi infoettevõtte, Krediidiinfo AS ja Suomen Asiakastieto Oy, koostöö tulemusel saavad Soome firmad reaalajas ligipääsu Eesti ettevõtete krediidireitingutele.

Esialgu tähendab uus raportivahetus seda, et Asiakastieto pakub oma Soome klientidele reaalajas krediidireitingu raporteid Eesti ettevõtete kohta. Tulevikus muutub Soomest pärit info ka Eesti ettevõtjatele kättesaadavaks.

Hea aluse koostööks annab Krediidiinfo ja Asiakastieto samasugune lähenemine krediidihinnangutele. Näiteks nii Krediidiinfo kui ka Asiakastieto võtavad hinnangumudelis arvesse maksehäireid, maksetähtaegadest kinnipidamist kui ka finantsaruandeid.

Mõlema firma krediidireitingud jagunevad seitsmesse kategooriasse – mõlemas riigis kuulub pea iga kaheksas firma kahe kõige parema krediidireitingu kategooriasse. Samas 14% Eesti ja 15% Soome ettevõtetest on kahe kehvema krediidihinnangu kategoorias.

“Rahvusvahelise riskijuhtimise põhiline reegel on, et ettevõte ei tohi rahvusvahelises tegevuses võtta suuremaid riske kui kodumaal,” edastab Soome Asiakastieto juht Jukka Ruuska. Tema sõnul on ülemere äripartneri paremaks tundmiseks tarvis rahvusvahelist ajakohast krediidiinfot, mis annab aimu partneri maksevõime ja usaldusväärsuse kohta. “Majandusliku ebakindluse aegu on krediidiinformatsiooni jälgimine veelgi olulisem,” rõhutab Ruuska.

Eestis tegutseb juba üle 4000 Soome omanikuga ettevõtte. Kolm aastat tagasi oli see näitaja 2800. Asiakastieto hinnangul meelitab Eesti põhjanaabrite ettevõtteid madalamate tootmishindade, lihtsa ettevõtluse alustamise ja kasuliku, kasvu soodustava maksusüsteemi tõttu. Üha enam kolitakse tegevus siia või laienetakse Eesti turule. Ka käesoleval aastal on asutatud juba 361 Soome osalusega firmat.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad