Mis riikides piirab Sampo sularaha väljavõtmist?

Sampo Pank kehtestab alates 1.10.12 osale välisriikide sularahaautomaatidele piirangu võtta välja sularaha kuni 100 eurot päevas.

Piirang kehtib vaid neile sularahaautomaatidele, mis ei võimalda kiibi kaudu identifitseerimist ning limiite saab konkreetses riigis suurendada, kui klient pangale vastavat soovi avaldab. Ülejäänutest, tavapärastel kiipidel töötavatest automaatidest võib klient võtta välja sularaha täpselt niipalju, kui suured päevalimiidid on ta endale seadnud.

Muudatus hakkab kehtima järgmiste riikide vaid magnetribal töötavate sularahaautomaatide puhul: Mehhiko, USA, Malaisia, Tai, Filipiinid, Vietnam, Kambodža, Hong Kong, Jaapan, Hiina, Lõuna-Korea, Laos, Indoneesia, India, Nepal, Bhutan, Bangladesh, Austraalia ja Uus-Meremaa. Väliselt on vaid magnetriba kasutavad automaadid sarnased tavapäraste kiipe kasutavate sularahaautomaatidega, erinevus selgub vaid raha välja võttes.

„Kuna meil endal puudub võimalus panna näiteks mõnede eksootiliste riikide pangaautomaate töötama turvaliselt kiipe kasutades, saame oma klientide raha kaitsta vaid ennekõike endapoolsete turvameetmetega. Kuritegelikud jõud harrastavad tihti järgitehtud kaartidega sularaha väljavõtmist väljaspool Euroopat ja pigem eksootiliste riikide väheturvatud automaatidest, mis kasutavad kaardi tuvastamiseks vaid magnetriba ja pin-koodi. Parim võimalus tagada suurem turvalisus ning samas mitte jätta klienti rahahätta on seada teatud piirangud neis ebaturvalistes sularahaautomaatides toimetamiseks,“ selgitas Sampo Panga kaardivaldkonna juht Virgu Kirss.

Mõningates riikides toimetatakse veel väga laialdaselt ebaturvalises keskkonnas. Näiteks tehakse kaarditehinguid endiselt kaardi tagaküljel asuvat magnetriba kasutades. Seda situatsiooni kasutavad ära kuritegelikud jõud, kuna magnetriba pettused on neile küllaltki lihtsad.

„Väljavõetava sularaha piirang tagab selle, et kliendi raha on suures osas kaitstud. Kui kliendi kaardiandmed on kopeeritud, siis ei ole tulenevalt rakendatud automaatsest kaitsesüsteemist kuritegelikel jõududel võimalik kliendi kontot hetkega puhtaks teha. Suurimate kuritegude puhul liiguvad kiiresti tuhanded eurod läbi ebaturvaliste sularahaautomaatide ja isegi kui klient saab lõpuks pangalt oma raha tagasi, toimub enne põhjalik uurimine, mis rahaga tegelikult juhtus. Selliste ebamugavuste vältimiseks ja kaitsmaks nii klientide kui ka panga raha, see muudatus sisse viiaksegi,“ lisas Kirss.

Klient, kes soovib reisida mõnda eelnimetatud riiki ja võtta päevas enam kui 100 euro väärtuses sularaha neist madalama turvalisuse tasemega sularahaautomaatidest, saab seda siiski teha, kui teavitab eelnevalt oma soovist panka või helistab antud riigist Sampo Panga kliendiinfo telefonil.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad