Advokaatidel kaob reklaamipiirang

Täna kiitis valitsus heaks justiitsministeeriumi eelnõu, millega kaotatakse vandeadvokaadi vanemabi staatus, muudetakse advokatuuri liikmeks võtmise eksami vormi ning lubatakse edaspidi advokaatidel oma tegevust reklaamida.

Advokatuur soovib teha struktuuri selgemaks ja lihtsamaks. Täna on advokatuur kolmetasandiline ehk liikmeteks on vandeadvokaadid, vanemabid ja abid. 1990. aasta alguseks oli liikmeid 183 ning täna on neid juba 818. Praktilistest kaalutlustest saab advokatuur tulevikus olema kahetasandiline, jäävad vaid vandeadvokaadid ja nende abid.

„Teine muudatus, mis tuleb samuti organisatsiooni suurusest, on seotud advokatuuri vastuvõtmisega. Hetkel on advokaadieksamil põhirõhk suulisel osal. Selline korraldus aga ei vasta enam organisatsiooni suurusele ning edaspidi liigub põhirõhk kirjalikule osale, mis võimaldab eksamineerida korraga suuremat hulka kandidaate, kuna õigusteadmiste kontrolli on kiirem ja lihtsam läbi viia kirjaliku eksamiga,“ ütles Justiitsminister Kristen Michali

Justiitsministri sõnul on kolmas suurem arengumuudatus seotud praegu advokaatidele kehtiva reklaamikeeluga. „Kui praegu ei tohi advokaadid oma tegevust mingil viisil reklaamida, siis eelnõuga lubatakse neil edaspidi meedias reklaamida oma tegevust. Endiselt on keelatud konkreetse lepingu sõlmimisele kutsuv reklaam ehk advokaadid ei tohi kutsuda üles endaga lepingut sõlmima, kasutades ära inimese kohta spetsiifilise info omamise eeliseid. Näiteks juhul, kui advokaat teab, et inimese lähikonnas on keegi lahkunud ning eeldatavalt vajab ta lähiajal esindamist pärimisasjades. Samuti ei tohi advokaat näiteks pöörduda inimese poole, kes on äsja töölt vallandatud ning pakkuda oma teenust töövaidluses,“ sõnas justiitsminister.

Eelnõuga muudetakse advokatuuri üldkogul osalemise korda. Seni ei olnud võimalik advokaadil volitada kolleegi ennast seal esindama. Edaspidi on ühel advokaadil võimalik üldkogul esindada kahte kolleegi. Nimelt on advokaadil eelnõu jõustumisel võimalik edaspidi volitada teist advokaati enda eest üldkogul osalema ja hääletama otsuste vastuvõtmisel. Sellise muudatuse tingis advokatuuri liikmeskonna kiire kasv ja vajadus leida võimalused sisuliste debattide pidamiseks ka üldkogudel.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad