Swedbanki koolikaart aitab lapsel raha hoida ja koguda

Swedbank pakub lastele koolikaarti, mis on turvaline maksevahend ning kus on lihtne raha hoida ja koguda. Pangakaart aitab lastel mugav teha oma esimesed sammud rahamaailmas.

Sularahaga võrreldes on pangakaart turvalisem, lisaks PIN-koodile kaitsevad kaarti ja raha ka limiidid. Raha jääb kaardile alles isegi siis, kui rahakott või kaart ära kaob. Internetipanga vahendusel saavad vanemad lapse rahaasjadel silma peal hoida, vajadusel määratud päeva- või kuulimiiti muuta.

Esimese pangakaardi saavad lapsed enamasti kooliteed alustades. Swedbanki jaepanganduse juhi Ulla Ilissoni sõnul on kooli minek lapse jaoks väga suur samm. Samal ajal teevad lapsed lähemat tutvust rahaga, pank pakub selleks tuge koolikaardi näol. „Esimese pangakaardi saamine on lapsele tähtis sündmus – see tähendab vastutust. Võimalus oma raha kasutada ja käsutada on suur samm täiskasvanute maailma poole,” märkis Ilisson.

Raha kogumisel on koolikaart samuti suureks abiks. Kui laps tahab endale midagi suuremat osta, saab ta raha pangaarvele koguda. Kuni 17-aastased noored saavad oma kontole tasuta panna rahakassasse kogutud euromündid.

„Vanemad saavad lapse taskuraha otse lapse kontole kanda. Tavapärase internetiülekande kõrval on eriti mugavaks ülekande viisiks saamas mobiilimakse, kus vanemad saavad vajadusel raha lapse kontole kanda mõne hetkega ja asukohast sõltumata,” rääkis Ilisson.

6- kuni 12-aastastele lastele mõeldud koolikaardi vormistamine on tasuta ning kaardil puudub hooldustasu. Alaealisele konto avamiseks peab lapsel olema ID-kaart või pass.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Valdkonna tööpakkumised

MERKO otsib raamatupidamise osakonda RAAMATUPIDAJAT

Merko Ehitus Eesti AS

18. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad