Juulis konfiskeeris MTA üle veerand miljoni salasigaretti

Juulis viisid maksu- ja tolliameti tollikontrolli üksused Eesti piiridel läbi 1905 kontrolli, millest 1532 olid tulemuslikud.

Kontrolliti kaht kütusekäitlejat (sh tanklaid). Tubaka- ja alkoholikäitlejaid kontrolliti 48 korral, rikkumisi leiti 5 korral.
Juulis avastati 362 268 sigaretti ja 1438 liitrit kütust. Alkoholi avastati absoluutarvestuses 95,8 liitrit. Keeldude ja piirangutega seotud juhtumeid oli 272. Intellektuaalset omandit rikkuvat kaupa avastati 443 ühikut. Narkootilisi aineid leiti 39,3 grammi.
 

Juhtumid:
4. juulil kontrollisid tollitöötajad Tartus garaažiboksi, millest avastati üheksa 25-liitrist ja kaks 20-liitrist bensiinianumat. Kokku avastati 265 liitrit salakütust.
5. juulil leiti Võrus elukoha läbiotsimise käigus 3260 Valgevene ja Venemaa maksumärgiga sigaretti ning 195 liitrit kütust.
Samal päeval avastati Narva tollipunktis reisibussi tagumise istmerea tagant seinast 35 440 Venemaa maksumärgiga sigaretti.
8. juulil saabus Venemaalt Koidula tollipunkti kaudu Eestisse sõiduauto, millest avastati lisaks lubatud kogusele 20 100 Venemaa maksumärgiga sigaretti.
12. ja 27. juulil leidsid tollitöötajad Tallinnas laevalt saabunud autode pagasiruumist varastatud paadimootorid.
16. juulil avastati laevale suunduva sõiduki pakiruumist 120 pooleliitrist pudelit maksumärgita viina.
20. juulil avastati sadamas narkokoera abiga Rootsi suundunud reisija isiklike asjade hulgast 3,3 grammi kanepit.
23. juulil leidsid tolliametnikud sadamas laevale suunduva reisija kotist ja taskutest 84,5 tabletti psühhotroopseid ravimeid.
Tollitöötajad kontrollisid 24. juulil Koidula tollipunkti kaudu Eestisse saabunud sõidukit, mille laepeidikust leiti 24 800 Venemaa maksumärgiga sigaretti.
27. juulil leiti Tallinna sadamasse saabunud reisija seljakotist 24,8 g kanepit.
29. juulil leidsid maksu- ja tolliameti töötajad Tallinna sadamasse saabunud sõiduauto kontrollil Soome poodidest varastatud esemeid ja 21 kasutatud mobiiltelefoni.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad