Maksuamet tuletab meelde täiendava tulumaksu juurdemaksmise kohustust

Maksu- ja tolliamet (MTA) saadab järgmisel nädalal posti teel välja maksuteated nendele maksumaksjatele, kellel tuleb 1. oktoobriks tasuda täiendavalt juurde tulumaksu.

Maksumaksjad on juba mitu aastat saanud valida, kas nad soovivad tulumaksu juurdemakse kohta teadet paberil või elektroonselt. Kõigile maksumaksjatele on tehtud e-maksuametis/e-tollis kättesaadavaks nende 2011. aasta maksuteade. Selleks tuleb siseneda e-maksuametisse/e-tolli ja valida esimesel lehel link „2011. aasta tuludeklaratsioon". Selle kaudu saab isikliku tuludeklaratsiooni infoleheküljele, kus saab maksuteadet vaadata ning soovi korral ka ise välja trükkida.

Maksu- ja tolliamet saatis vastava informatsiooni juba e-posti teel maksumaksjatele, kokku saadeti üle 7000 e-kirja. Järgmisest nädalast hakatakse välja saatma posti teel maksuteateid neile inimestele, kes ei ole veel e-maksuametis/e-tollis oma maksuteatega tutvunud.

„Kõige mugavam viis teate kätte saamiseks on tutvuda sellega meie e-keskkonna vahendusel, sest tänapäeval ei soovi keegi enam eraldi minna postkontorisse oma maksuteatele järele," sõnas Maksu- ja Tolliameti teeninduskorralduse osakonna juhtivspetsialist Hannes Udde. „Samuti saab soovi korral e-keskkonnas koheselt maksu ära maksta, kasutades selleks otselinki," lisas Udde.

1. oktoobril on tulumaksu juurdemaksmise tähtaeg kõigil füüsilisest isikust ettevõtjatel ja nendel, kes said 2011. aastal kasu vara võõrandmisest. Kokku tuleb rohkem kui 9000 maksumaksjal tasuda täiendavalt 20 miljonit eurot tulumaksu.

2011. aasta eest esitati maksu- ja tolliametile üle 561 000 tuludeklaratsiooni, mille alusel kuulus tagastamisele 100 miljonit eurot tulumaksu, juurde määrati 25,9 miljonit eurot tulumaksu. Üksikasjalikum ülevaade 2011. aasta tulude deklareerimisest valmib järgmisel nädalal.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad