Maksuamet tuletab meelde täiendava tulumaksu juurdemaksmise kohustust

Maksu- ja tolliamet (MTA) saadab järgmisel nädalal posti teel välja maksuteated nendele maksumaksjatele, kellel tuleb 1. oktoobriks tasuda täiendavalt juurde tulumaksu.

Maksumaksjad on juba mitu aastat saanud valida, kas nad soovivad tulumaksu juurdemakse kohta teadet paberil või elektroonselt. Kõigile maksumaksjatele on tehtud e-maksuametis/e-tollis kättesaadavaks nende 2011. aasta maksuteade. Selleks tuleb siseneda e-maksuametisse/e-tolli ja valida esimesel lehel link „2011. aasta tuludeklaratsioon". Selle kaudu saab isikliku tuludeklaratsiooni infoleheküljele, kus saab maksuteadet vaadata ning soovi korral ka ise välja trükkida.

Maksu- ja tolliamet saatis vastava informatsiooni juba e-posti teel maksumaksjatele, kokku saadeti üle 7000 e-kirja. Järgmisest nädalast hakatakse välja saatma posti teel maksuteateid neile inimestele, kes ei ole veel e-maksuametis/e-tollis oma maksuteatega tutvunud.

„Kõige mugavam viis teate kätte saamiseks on tutvuda sellega meie e-keskkonna vahendusel, sest tänapäeval ei soovi keegi enam eraldi minna postkontorisse oma maksuteatele järele," sõnas Maksu- ja Tolliameti teeninduskorralduse osakonna juhtivspetsialist Hannes Udde. „Samuti saab soovi korral e-keskkonnas koheselt maksu ära maksta, kasutades selleks otselinki," lisas Udde.

1. oktoobril on tulumaksu juurdemaksmise tähtaeg kõigil füüsilisest isikust ettevõtjatel ja nendel, kes said 2011. aastal kasu vara võõrandmisest. Kokku tuleb rohkem kui 9000 maksumaksjal tasuda täiendavalt 20 miljonit eurot tulumaksu.

2011. aasta eest esitati maksu- ja tolliametile üle 561 000 tuludeklaratsiooni, mille alusel kuulus tagastamisele 100 miljonit eurot tulumaksu, juurde määrati 25,9 miljonit eurot tulumaksu. Üksikasjalikum ülevaade 2011. aasta tulude deklareerimisest valmib järgmisel nädalal.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 6 000 kasutaja.

SmartAccounts – Raamatupidamistarkvara Sinu ettevõttele

SmartAccounts on veebipõhine raamatupidamistarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja kasutajamugavus. SmartAccounts raamatupidamistarkvara kasutavad nii ettevõtted, kellel on mõned kanded kuus kui ka ettevõtted, kes väljastavad sadu müügiarveid päevas.

Valdkonna tööpakkumised

SOCAR Trading otsib PEARAAMATUPIDAJAID

Manpower OÜ

25. märts 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

01. aprill 2018

Uudised

Tööriistad