Septembrist saab KOVide finantsidel silma peal hoida

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) koostöös rahandusministeeriumiga valmib septembriks pilootprojekt, mis võimaldab kõikidel huvilistel teha ise päringuid andmebaasist, et tutvuda KOV finantsandmetega.

Projekti eesmärk on muuta kohalike omavalitsuste raamatupidamislikud andmed kättesaadavaks virtuaalserveri ehk „pilve“ kaudu. Selle põhjal loodud pilootprojekti raames saavad paari nädala pärast kõik huvilised teha ise päringuid andmebaasist, et tutvuda KOV finantsandmetega. Andmed  on ka varem kättesaadavad olnud, kuid nüüd on selle programmi raames minutitega igal inimesel võimalik vaadata, millele kulub ja kust tuleb raha erinevates omavalitsustes. Inimesed saavad päringuid ise koostada vastavalt oma soovidele ning seda kogu riigi käsutuses olevate KOVide raamatupidamise andmete detailsuses.
MKM usub, et tegemist on kahtlemata väga huvitava andmebaasiga, kuid ennekõike muudab projekt omavalitsuste tööd läbipaistvamaks.

Riigi avaandmete pilve viimise projektiga alustati juba eelmisel aastal ning tänaseks on valminud näiteks meremärkide ja väikesadamate andmebaas. KOVide andmete projekt on aga selles osas märgilise tähendusega, sest projektis kasutatavate mitmekesiste andmete põhjal on võimalik luua väga palju erinevaid e-teenuseid ning teha ise päringuid andmebaasist, et tutvuda KOVide finantsandmetega, vahendas ministeerium. Täpne portaali aadress on lähiajal selgumisel.

Projekti tehnilise poole arendas välja Elion, kes võitis eelmisel sügisel korraldatud hanke.


Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad