LHV Pank prognoosib majanduses 2,1% kasvu

Eesti majandus kasvab käesoleval aastal 2,1%. Meie ootuste kohaselt tõuseb eurotsooni majanduse elavnemise toel Eesti majandus 2013. aastal juba 3,8%.

2012. aasta esimeses kvartalis kasvas Eesti majandus aastatagusega võrreldes 3,6% ning teises kvartalis 2,0%, jätkates seeläbi majanduskasvu aeglustumist ootuspäraselt juba kolmandat järjestikust kvartalit. “Eesti teise kvartali majanduskasvu numbriga võib rahule jääda, sest võrreldes eurotsooni teise kvartali näitajatega on Eesti majandus endiselt kasvamas, olles möödunud kvartalil kiiremini kasvav majandus eurotsoonis. Tänu kodumaisele nõudlusele purjetab Eesti teiste eurotsooni riikidega võrreldes edukalt vastutuules,” kirjutas LHV Panga analüütik Nils Vaikla panga värskes majandusprognoosis.

LHV Panga majandusprognoos rõhutab, et jätkub eelmisele kvartalile sarnane areng: siseturg näitas kosumist, kuid ekspordile suunatud sektorid jahenesid koos Euroopa majandusega. Seega eelmisel aastal Eesti majandust jõuliselt edasi vedanud eksport on SKP kasvuhoogu hetkel pidurdamas. 

“Elavnenud sisetarbimine mõjub toetavalt koduturul tegutsevatele ettevõtetele, kuid jätkusuutlikuks pikaajaliseks majanduskasvuks on vajalik taastada ekspordi kiirem kasv, sest kodumaine tarbimine ei suuda nõrka kaubavahetust pikemas perspektiivis tasakaalustada,” ütles analüütik Nils Vaikla.

“Kasvanud on risk, et kolmandas kvartalis võivad pinged riikide võlakirja- ja rahaturgudel veelgi tõsisemalt üle kanduda Euroopa riikide reaalmajandusse. Kuigi Eesti majandususaldusindeks oli juulis eurotsoonis kõrgeim ning ületas ka riigi ajaloolist keskmist, siis eelpool mainitud stsenaarium aeglustaks läbi nõrga ekspordi Eesti majanduskasvu ka kolmandas kvartalis,” teatas LHV Pank.

LHV Pank märkis samal ajal, et pingeline olukord eurotsooni võlakirja- ja rahaturgudel, ettevõtete rahastamistingimuste halvenemine, rahaliidu majanduse jahenemine ning laiemalt ettevõtete ja tarbijate langev kindlustunne jäävad tulevikus peamiseks Eesti majanduskasvu ohustavaks riskiks.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad