Hoiatus! Varastatud dokumentidega petetakse kaupu välja

Politsei tuletab meelde, et ID-kaardi ja passi vargusest või kadumisest tuleks koheselt politseile teada anda.

Viimase 7 kuuga on Põhja prefektuur saanud 59 avaldust juhtumi kohta, kus lepingu sõlmimiseks on kasutatud võõrast dokumenti. Põhja prefektuuri majanduskuritegude talituse juhi Roger Kummi sõnul on käesoleval aastal sagenenud juhtumid, kus erinevatest ettevõtetest ostetakse järelmaksuga kaupa või sõlmitakse muid lepinguid dokumendiga, mis on tegelikul omanikul kaduma läinud või temalt varastatud.

Roger paneb kaupmeestele südamele, et nad veenduksid enne tehingu vormistamist, kas neile esitatud dokument on ikka selle esitaja oma. Vajadusel saab dokumendi kehtivust kontrollida Politsei- ja piirivalveameti veebis aadressil SIIN.  http://www.politsei.ee/et/teenused/e-paringud/dokumendi-kehtivuse-kontroll/

Kummi sõnul pöörduvad inimesed tihti politseisse, kui neile saabub postkasti kiri rahanõudega, kuigi nad ei ole väidetavalt ise midagi ostnud. „Kui inimene ei ole isikut tõendava dokumendi varguse või kaotuse korral seda palunud kehtetuks kuulutada, on väga keeruline hiljem tõestada, et tema dokumendiga on järelmaksu lepingu sõlminud keegi teine. Seepärast soovitame ID-kaardist või passist ilma jäämise korral teavitada esimesel võimalusel sellest politseid, et vältida ohtu, et võõrad isikud teie nimel lepingulisi kohustusi saavad võtta.“

Varastatud või kadunud ID-kaardi ning passi kehtetuks tunnistamiseks tuleks inimesel tulla kas lähimasse polistejaoskonda või kodakondsus- ja migratsioonibüroo teenindussaali. ID-kaardi digitaalsete sertifikaatide sulgemiseks tuleks helistada Sertifitseerimiskeskuse ID-kaardi abiliini numbrile 1777 või  677 3377.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Kiire ja lihtne aruandlus ja palgaarvestus

Raamatupidamistarkvaraga AccountStudio muudad aruannete koostamise ja palkade arvestamise kordades lihtsamaks ja kiiremaks.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

01. aprill 2018

SOCAR Trading otsib PEARAAMATUPIDAJAID

Manpower OÜ

25. märts 2018

Uudised

Tööriistad