MTA võitleb piirialadel salakütuse vedajatega

Maksu- ja Tolliamet on seadnud eesmärgiks korrastada salakütuse turgu Eesti piirialadel.

Selleks, et takistada ebaseaduslikku kütusemüüki, peab Maksu- ja Tolliamet vajalikuks piiriületajate järjekindlat kontrollimist.
 
MTA peadirektor Marek Helm selgitab: "Salakaubandus ja maksudest kõrvalehoidmine ei tohi olla meie riigis ettevõtluse arendamise või sotsiaaltoetuse osaks. Meie piir naaberriigiga ja sellega seotud võimalused on kasutamiseks seaduslikule ettevõtlusele ja inimestele, kes soovivad piiri ületada turismi eesmärgil".
 
MTA tegevus tugineb riskianalüüsile, mis tähendab, et seadusi järgivatel inimestel piiriületamisel muretsemiseks põhjust ei ole. MTA tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Koidu selgitab: "Kui inimene sõidab mitu korda nädalas üle piiri, väites järgmisel korral tolliametnikule, et tema sihtpunkt on nüüdsest Poola, kuhu ta kavatseb turistipuhkusele sõita, siis on tegemist ilmselge valega, millega püütakse varjata oma ebaseaduslikku tegevust. Sellise käitumise järel on raske mõista selle inimesi süüdistusi meile, et Maksu- ja Tolliamet võtab tema perekonnalt raske tööga teenitud sissetuleku. Ebaseaduslikul teel üle piiri toodud kütuselt jätavad kütusekäitlejad riigile tasumata kohustusliku aktsiisi, teenides sellise tegevusega kõrget kasumit. Samal ajal kasutavad nad aga iga päev näiteks riigi maanteid, mille on nende eest kinni maksnud ausad maksumaksjad. See ei ole õiguskuulekate kodanike suhtes lihtsalt õiglane." Koidu toob ka välja, et paljud juhuslikud piiriületajad on tulnud MTA ametnikke nende tegevuse eest tänama. "Just eile olin Luhamaal, kui üle riigipiiri autoga oma lähedaste surnuaeda korrastamas käiv vanem abielupaar tuli tänas meie ametnikke hea töö eest - tavapäraste reisijate jaoks on piiriületus meie tegevuse tõttu olulisel määral kiiremaks muutunud."
 
MTA jätkab kõrgendatud kontrolli kõikides piiripunktides seni, kuni kütusevedajate tegevus hakkab taanduma.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad