KPMG: EL-i finantstehingute maks hakkas levima Prantsusmaalt

Euroopa Komisjoni poolt väljapakutud finantstehingute maksu (FTT) üheaegne rakendamine kõigis 27 EL-i liikmesriigis on ebatõenäoline, kuid mitmed liikmesriigid on sellegipoolest valmis maksu juurutama, näitab KPMG hinnang olukorrale.

Prantsusmaal jõustus 1.augustist FTT. Kümme liikmesriiki on valmis maksu juurutamist kaaluma, kuid enamus võttis äraootava seisukoha. Rootsi on endiselt kategooriliselt ettepaneku vastu, samas kui Ühendkuningriik seab omapoolse toetuse tingimuseks maksu kehtestamise ka teistes suurtes finantskeskustes.

 „Kui Euroopa Komisjoni algne plaan oli FTT jõustada kõikides liikmesriikides alates 2014. aastast, siis tänaseks on üsna selge, et seda ei juhtu. Liikmesriikide suhtumine FTTsse on jahe kuna lahendamata on topeltmaksustamise vältimise küsimus ning konkreetselt määratlemata maksu haldamise ja eesmärgipärase kasutamise kord,“ ütles KPMG Baltics OÜ maksu- ja õigusteenuste juht Joel Zernask.

Austria on avaldanud toetust komisjoni ettepanekule ning võimalusele, et mõned liikmesriigid jätkavad süvendatud koostööd. Mitmed teised riigid, näiteks Belgia, Küpros, Saksamaa, Prantsusmaa, Kreeka, Poola, Portugal, Sloveenia ja Hispaania on märkinud, et on vajavad veel aega hindamaks, kas FTT juurutamine nö vabatahtlikel alustel oleks neile sobilik. Holland, Läti, Tšehhi Vabariik ja Slovakkia sooviksid pigem näha teisi alternatiive. Eesti ei ole FTT küsimuses avalikult seisukohta väljendanud.

FTT direktiiv sätestaks tavapärastele finantstehingutele vähemalt 0,1-protsendilise ning derivatiivtehingute puhul vähemalt 0,01-protsendilise maksu tehingu (tinglikust) väärtusest. Maksu eesmärk oleks luua täiendav stabiilsusreserv raskustesse sattuvate pankade päästmiseks. Avalikkus on aga teravalt tõstatatud küsimuse, kas finantstehingute maks sellisel kujul täidaks oma eesmärki ning kas see mitte ei kahjustaks ülemääraselt EL-i riikide finantssektorit ja majanduskasvu.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad