Maksualast nõu küsiti üle 80 000 korra

Maksu- ja tolliamet (MTA) nõustas 2012. aasta I poolaastal füüsilisi isikuid maksualaselt 55 029 korral, juriidiliste isikute maksustamise ja käibemaksu osas nõustati inimesi 26 588 korral.

Nõustamine toimus telefoni ja e-posti teel ning kirjalikele järelpärimistele vastates.

Kõige rohkem küsiti juriidiliste isikute maksustamise ja käibemaksu osas erinevate väljamaksete ja majandustehingute deklareerimise kohta. Käibemaksu osas uuriti peamiselt teenuse käibe tekkimise koha määramise ja 0%-lise maksumääraga maksustamise kohta. Tööandja maksudest küsiti palgatulu maksustamise ja lähetuskulude hüvitamise ning päevarahade maksmise kohta. Füüsiliste isikute maksustamise peamised teemad olid kinnisvara võõrandamine, eluasemelaenu intresside, koolituskulude ja välistulu deklareerimine ning FIE tegevusega seotud küsimused.

Maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi sõnul on maksumaksjate maksualane teadlikkus tõusnud, mistõttu ameti poole pöördujate arv aasta aastalt väheneb. „Nõustamise kvaliteedi tõstmiseks täiendab amet pidevalt veebimaterjale ja lisab kodulehele uusi juhendeid, teeb koolitusi (sh videokoolitusi) ning vastab MTA foorumis maksumaksja küsimustele,“ ütles Evelyn Liivamägi. „Näiteks on kauba ja teenuse käibe tekkimisest avaldatud kodulehel hiljuti juhendmaterjalid. Jätkuvalt on oodatud maksumaksjate ettepanekud ja täiendused juhendite koostamiseks ning nõustamise parandamiseks,“ rõhutas Liivamägi.

„Samuti alustasime Skype´i kasutamist, et maksuspetsialistiga saaksid vajadusel ühendust ka nendesse teenindusbüroodesse tulnud inimesed, kus maksuspetsialisti kohapeal pole,“ teatas Liivamägi. „Esialgu toimub Skype´i teel klientide nõustamine Pärnu teenindusbüroos, kuid kavas on teenust laiendada ka teistesse teenindusbüroodesse,“ lisas Liivamägi.

Juhendmaterjalidega saab tutvuda SIIN.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Taavi Majandustarkvara

Taavi Majandustarkvara iseloomustab laialdane funktsionaalsus, integreeritavus ja hea klienditugi. TAAVI Majandustarkvara aitab ettevõttel luua tervikliku integreeritud infosüsteemi, mis käib pidevalt ajaga kaasas.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Südameapteek otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Pharma Holding OÜ

31. märts 2018

LeapIN Business Services is looking for an ACCOUNTANT

LeapIN Business Services OÜ

20. aprill 2018

SOCAR Trading otsib PEARAAMATUPIDAJAID

Manpower OÜ

25. märts 2018

Uudised

Tööriistad