Määruse muutus teeb osad tervihoiuteenused soodsamaks

Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile määruse muutmise eelnõu, mille peamine eesmärk on puude leevendamiseks kasutatavate tervishoiutoodete kättesaadavuse parandamine, võimaldades nende soodusmääraga käibemaksustamist.

Puudega isikute jaoks muutuvad käibemaksumäära alanemise võrra soodsamaks täiendavad insuliinipumba tarvikud, trahheostoomia hooldusvahendid, uriinipidamatuse takistamiseks ette nähtud tooted ning sõidukite ja arvutite varustus.

Samuti lisatakse soodusmääraga käibemaksustatud toodete hulka koeliimid, mida kasutatakse operatsioonidel veritsuse takistamiseks. Rasestumisvastaste vahendite tootegruppi täiendatakse polüuretaanist kondoomidega – praegu on soodsama käibemaksuga saadaval vaid lateksist kondoomid, kuid kuna eesmärk on soodustada rasestumisvastaste toodete kättesadavust sõltumata nende materjalist, on põhjendatud ka polüuretaanist toodete soodsama määraga maksustamine.

Eelnõuga korrigeeritakse ka mõnede toodete tollikoodid, mis on Euroopa Komisjoni välja antavas kaupade nomenklatuuris muutunud.

Määrust ajakohastatakse perioodiliselt tulenevalt tehnoloogia arengust, uute materjalide kasutuselevõtmisest tootmisel, uute toodete turuletoomisest ja Sotsiaalministeeriumile laekunud ettepanekutest. Ühist käibemaksusüsteemi käsitleva Euroopa Liidu direktiivi kohaselt on lubatud liikmesriikidel vähendatud käibemaksumääraga maksustada farmaatsiatooteid, mida tavapäraselt kasutatakse tervishoius haiguste ärahoidmiseks ja raviks (kaasa arvatud rasestumisvastased vahendid), ning meditsiiniseadmeid ja abivahendeid, mida tavapäraselt kasutatakse puude leevendamiseks või ravimiseks ja mis on mõeldud puudega isikute isiklikuks tarbeks.

 Eelnõu kohaselt jõustub määrus 2012. aasta 1. augustil, et lihtsustada ettevõtetele käibemaksudeklaratsioonide esitamist. 

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Veebiseminarid 24/7

Tarkvara

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud. Kõik toimingud (va kiire jaemüük) tehakse samas programmis.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

LeapIN Business Services is looking for an ACCOUNTANT

LeapIN Business Services OÜ

20. aprill 2018

Südameapteek otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Pharma Holding OÜ

31. märts 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

01. aprill 2018

Uudised

Tööriistad