Määruse muutus teeb osad tervihoiuteenused soodsamaks

Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile määruse muutmise eelnõu, mille peamine eesmärk on puude leevendamiseks kasutatavate tervishoiutoodete kättesaadavuse parandamine, võimaldades nende soodusmääraga käibemaksustamist.

Puudega isikute jaoks muutuvad käibemaksumäära alanemise võrra soodsamaks täiendavad insuliinipumba tarvikud, trahheostoomia hooldusvahendid, uriinipidamatuse takistamiseks ette nähtud tooted ning sõidukite ja arvutite varustus.

Samuti lisatakse soodusmääraga käibemaksustatud toodete hulka koeliimid, mida kasutatakse operatsioonidel veritsuse takistamiseks. Rasestumisvastaste vahendite tootegruppi täiendatakse polüuretaanist kondoomidega – praegu on soodsama käibemaksuga saadaval vaid lateksist kondoomid, kuid kuna eesmärk on soodustada rasestumisvastaste toodete kättesadavust sõltumata nende materjalist, on põhjendatud ka polüuretaanist toodete soodsama määraga maksustamine.

Eelnõuga korrigeeritakse ka mõnede toodete tollikoodid, mis on Euroopa Komisjoni välja antavas kaupade nomenklatuuris muutunud.

Määrust ajakohastatakse perioodiliselt tulenevalt tehnoloogia arengust, uute materjalide kasutuselevõtmisest tootmisel, uute toodete turuletoomisest ja Sotsiaalministeeriumile laekunud ettepanekutest. Ühist käibemaksusüsteemi käsitleva Euroopa Liidu direktiivi kohaselt on lubatud liikmesriikidel vähendatud käibemaksumääraga maksustada farmaatsiatooteid, mida tavapäraselt kasutatakse tervishoius haiguste ärahoidmiseks ja raviks (kaasa arvatud rasestumisvastased vahendid), ning meditsiiniseadmeid ja abivahendeid, mida tavapäraselt kasutatakse puude leevendamiseks või ravimiseks ja mis on mõeldud puudega isikute isiklikuks tarbeks.

 Eelnõu kohaselt jõustub määrus 2012. aasta 1. augustil, et lihtsustada ettevõtetele käibemaksudeklaratsioonide esitamist. 

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad