Valitsus plaanib  aastaks 2014 õlikütte väljavahetamise toetust

Tänasel kabinetinõupidamisel arutas valitsus täiendava päevakorrapunktina soodusmääraga erimärgistatud kütuse kaotamisest tulenevaid toetusskeeme.

Nõupidamisel otsustati, et erimärgistatud kütuse maksuerisused kaotatakse raudtee- ja merendussektoris ning aktsiisitõusust tulenevad kulud kompenseerib riik läbi muude toetuste hiljemalt 2014. aastast.

Rahandusministeerium esitas valitsusele ettepaneku alates 2013. aastast kaotada kütuseaktsiisi maksuerisused ning rakendada erimärgistatud kütuse kaotamisega seotud toetusskeeme merendus-, kalandus-, põllumajandus- ja raudteesektoris. Valitsus otsustas, et erimärgistatud kütuse maksuerisused kaotatakse esmajärjekorras raudtee- ja merendussektoris ning aktsiisitõusust tulenevad kulud kompenseerib riik läbi muude toetuste hiljemalt 2014. aastast. Näiteks puudutab see raudteeveo-ettevõtjaid ning avaliku teenindamise lepinguga seotud Edelaraudtee AS-i, kellele on võimalik kulud kompenseerida läbi  raudteeinfrastruktuuri kasutustasu vähendamise või reisijateveo korraldamiseks riigipoolse dotatsiooni suurendamise teel.

Merendusvaldkonna ettevõtete toetamiseks esitab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium esmalt aga riigiabi loa taotluse Euroopa Komisjonile.

Ühtlasi otsustati, et riik töötab välja õliküttel töötavate majapidamiste kütteallika väljavahetamise toetuse alates 2014. aastast.

Eestis on seni lubatud kasutada soodusmääraga diislikütust ja kerget kütteõli väga mitmetes valdkondades. See on kaasa toonud märkimisväärsed halduskulud maksu- ja tolliametile.

Rahandusministeeriumi hinnangul on kõige suurem kulu kogu erimärgistatud vedelkütuse tarneahela kontrollimine erimärgistusainete eemaldamise riskide vähendamiseks, samuti reidid teedel erimärgistatud vedelkütuse väärkasutamise avastamiseks ning kütusemüüjate igakuiselt esitatavate kütuse liikumise ja müügiga seotud aruannete kontrollimine. Vedelkütuse erimärgistamisega kaasnevad kulud ka sellega otseselt või kaudselt kokkupuutuvatele kütusekäitlejatele.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad