Valitsus plaanib  aastaks 2014 õlikütte väljavahetamise toetust

Tänasel kabinetinõupidamisel arutas valitsus täiendava päevakorrapunktina soodusmääraga erimärgistatud kütuse kaotamisest tulenevaid toetusskeeme.

Nõupidamisel otsustati, et erimärgistatud kütuse maksuerisused kaotatakse raudtee- ja merendussektoris ning aktsiisitõusust tulenevad kulud kompenseerib riik läbi muude toetuste hiljemalt 2014. aastast.

Rahandusministeerium esitas valitsusele ettepaneku alates 2013. aastast kaotada kütuseaktsiisi maksuerisused ning rakendada erimärgistatud kütuse kaotamisega seotud toetusskeeme merendus-, kalandus-, põllumajandus- ja raudteesektoris. Valitsus otsustas, et erimärgistatud kütuse maksuerisused kaotatakse esmajärjekorras raudtee- ja merendussektoris ning aktsiisitõusust tulenevad kulud kompenseerib riik läbi muude toetuste hiljemalt 2014. aastast. Näiteks puudutab see raudteeveo-ettevõtjaid ning avaliku teenindamise lepinguga seotud Edelaraudtee AS-i, kellele on võimalik kulud kompenseerida läbi  raudteeinfrastruktuuri kasutustasu vähendamise või reisijateveo korraldamiseks riigipoolse dotatsiooni suurendamise teel.

Merendusvaldkonna ettevõtete toetamiseks esitab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium esmalt aga riigiabi loa taotluse Euroopa Komisjonile.

Ühtlasi otsustati, et riik töötab välja õliküttel töötavate majapidamiste kütteallika väljavahetamise toetuse alates 2014. aastast.

Eestis on seni lubatud kasutada soodusmääraga diislikütust ja kerget kütteõli väga mitmetes valdkondades. See on kaasa toonud märkimisväärsed halduskulud maksu- ja tolliametile.

Rahandusministeeriumi hinnangul on kõige suurem kulu kogu erimärgistatud vedelkütuse tarneahela kontrollimine erimärgistusainete eemaldamise riskide vähendamiseks, samuti reidid teedel erimärgistatud vedelkütuse väärkasutamise avastamiseks ning kütusemüüjate igakuiselt esitatavate kütuse liikumise ja müügiga seotud aruannete kontrollimine. Vedelkütuse erimärgistamisega kaasnevad kulud ka sellega otseselt või kaudselt kokkupuutuvatele kütusekäitlejatele.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 6 000 kasutaja.

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud. Kõik toimingud (va kiire jaemüük) tehakse samas programmis.

Valdkonna tööpakkumised

Replace otsib RAAMATUPIDAJA-LAOARVESTAJAT

Replace OÜ

23. aprill 2018

Uudised

Tööriistad