Valitsus plaanib  aastaks 2014 õlikütte väljavahetamise toetust

Tänasel kabinetinõupidamisel arutas valitsus täiendava päevakorrapunktina soodusmääraga erimärgistatud kütuse kaotamisest tulenevaid toetusskeeme.

Nõupidamisel otsustati, et erimärgistatud kütuse maksuerisused kaotatakse raudtee- ja merendussektoris ning aktsiisitõusust tulenevad kulud kompenseerib riik läbi muude toetuste hiljemalt 2014. aastast.

Rahandusministeerium esitas valitsusele ettepaneku alates 2013. aastast kaotada kütuseaktsiisi maksuerisused ning rakendada erimärgistatud kütuse kaotamisega seotud toetusskeeme merendus-, kalandus-, põllumajandus- ja raudteesektoris. Valitsus otsustas, et erimärgistatud kütuse maksuerisused kaotatakse esmajärjekorras raudtee- ja merendussektoris ning aktsiisitõusust tulenevad kulud kompenseerib riik läbi muude toetuste hiljemalt 2014. aastast. Näiteks puudutab see raudteeveo-ettevõtjaid ning avaliku teenindamise lepinguga seotud Edelaraudtee AS-i, kellele on võimalik kulud kompenseerida läbi  raudteeinfrastruktuuri kasutustasu vähendamise või reisijateveo korraldamiseks riigipoolse dotatsiooni suurendamise teel.

Merendusvaldkonna ettevõtete toetamiseks esitab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium esmalt aga riigiabi loa taotluse Euroopa Komisjonile.

Ühtlasi otsustati, et riik töötab välja õliküttel töötavate majapidamiste kütteallika väljavahetamise toetuse alates 2014. aastast.

Eestis on seni lubatud kasutada soodusmääraga diislikütust ja kerget kütteõli väga mitmetes valdkondades. See on kaasa toonud märkimisväärsed halduskulud maksu- ja tolliametile.

Rahandusministeeriumi hinnangul on kõige suurem kulu kogu erimärgistatud vedelkütuse tarneahela kontrollimine erimärgistusainete eemaldamise riskide vähendamiseks, samuti reidid teedel erimärgistatud vedelkütuse väärkasutamise avastamiseks ning kütusemüüjate igakuiselt esitatavate kütuse liikumise ja müügiga seotud aruannete kontrollimine. Vedelkütuse erimärgistamisega kaasnevad kulud ka sellega otseselt või kaudselt kokkupuutuvatele kütusekäitlejatele.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad