BLRT Grupi endine nõukogu esimees nõuab aktsiate müügi erikontrolli

Eile, 7. mail võeti BLRT Grupi aktsionäride koosolekul vastu otsus viia läbi kontserni omaaktsiatega sooritatud tehingute erikontroll. Periood, mis kuulub uurimise alla on aastad 1994-2004 ja hõlmab ka endise BLRT Grupi nõukogu esimehe ja juriidilise direktori, aktsionär Mihhail Gnidini tegevust. Hinnang tahetakse anda omaaktsiatega tehtud tehingutele ja neis peituvatele juriidilistele aspektidele. 

 BLRT Gruppi kommunikatsioonidirektor Katja Ljubobratets keeldus vastamast millisele audiitorbüroole on usaldatud erikontrolli läbiviimine, „Tegu on ettevõtte sisese infoga ja ma saan öelda nii palju, et oleme välja valinud ühe audiitor -ja ühe advokaadibüroo”.
 
Kontserni juhatus toetab erikontrolli läbiviimist. “Mida detailsem on erikontroll, seda selgem on tulemus,” selgitas Ljubobratets. “Omaaktsiate tehingute erikontrolli läbiviimise initsiatiiv tuli Mihhail Gnidinilt, kes, töötades kontserni juriidilise direktorina, tegeles ise nende küsimuste koordineerimisega, ostes ise aktiivselt omaaktsiaid ning tunneb teemat seestpoolt. Kuid nüüd nõuab ta kontrolli, väites, et juhatus varjavat midagi tema eest ning et nimetatud tehingud tunduvad talle kahtlased. Ülejäänud aktsionärid ei olnud selle vastu ning nõustusid kontrolli läbiviimisega.”

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad