Eesti e-arvete kasutamisel Euroopa turuliider

Eesti Posti tütarettevõtte eArvekeskusega on liitunud kolme tegutsemisaasta jooksul üle 1200 ettevõtte ja kohaliku omavalitsuse. Eelmise aastaga kasvas klientide arv kaheksa korda.

 „Traditsiooniline arve edastamine posti teel on viimaste aastatega märgatavalt vähenenud," sõnas Eesti Posti juhatuse liige Mait Sooaru. Üks viimaseid Euroopas läbi viidud sõltumatuid uuringuid näitab, et 2011. aastal saatis e-arveid Euroopas 5 miljonit ettevõtet 75le miljonile adressaadile. Uuring toob välja, et 2012. aasta e-arvete prognoositav osakaal on ca 30% kõigist arvetest.

“Logistika- ja postivaldkonnaga seotud e-teenuste areng saab lähiaastatel olema eriti kiire ja uued võimalused aitavad kokku hoida kuni 80% paberarvete menetlemise kuludest,” kommenteeris turutrende Sooaru.

Eesti Postis loodud e-lahendustesse suhtutakse Eesti avalikus sektoris väga edumeelselt. eArvekeskuse juhi Margus Tammeraja sõnul teeb e-arvete internetipõhisus ja ühilduvus enamkasutatavate majandustarkvara programmidega ülemineku e-arvetele kiireks ja  mugavaks. “Eesti Posti eArvekeskuse ostuarvete elektroonse menetluse teenust kasutab üle 80 riikliku asutuse ja hulk kohalikke omavalitsusi. See tähendab, et ostuarvete elektrooniline menetluslahendus ning e-arvete vastuvõtmine ja ostuarvete digiteerimine on tänaseks kasutusel kolmandikus kõigist riigiasutustest,” sõnas Tammeraja.

Mainitud uuringu alusel jagab Eesti B2B ja B2C sektoris hetkel turuliidri positsiooni Taaniga “Sellel aastal on oodata rohkem edumeelseid e-arvete kasutajaid just erasektorist. Oleme seadnud eesmärgiks mitmekordistada e-arvelduse klientide arvu ja viia Eesti juhtivaks e-arvelduse riigiks,” lisas Tammeraja. 

E-arvete kasutusele võtmine tähendab väheseid ümberkorraldusi tööprotsessides, kuid suurt aja kokkuhoidu rutiinses andmesisestuses ja seni paberil toimunud menetlustes. eArvekeskus võimaldab Eesti Pangaliidu standardile vastavaid e-arveid saata ligi 1000-le erasektori ettevõttele ja enam kui 500-le avaliku sektori asutusele.

Euroopas läbiviidud e-arvete uuring näitab, et Euroopas saadeti 2011. aastal 3 miljardit e-arvet. E-arvete osakaal kasvab keskmiselt 30% aastas.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud. Kõik toimingud (va kiire jaemüük) tehakse samas programmis.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

Replace otsib RAAMATUPIDAJA-LAOARVESTAJAT

Replace OÜ

23. aprill 2018

Uudised

Tööriistad