Arengufond: Indias uute turgude võimalus

Eesti Arengufondil on valminud seireraport „Eesti ja India majandussuhete tulevik“. Selles on avatud kahe riigi vahelise äri ja majandus-koostöö võimalusi ning esitatud nende realiseerimiseks mitmeid ettepanekuid.

Eesti-India seireprojekti viis Arengufond läbi koos India suursaatkonnaga Soomes ja Eestis. Töö sihiks oli tuvastada kahe riigi vahelise äri ja majanduskoostöö tulevikuvõimalusi, arendada koostöö algatamiseks välja pilootprojekte ning luua mõlemas riigis vastavat kontaktvõrgustikku.

„Tulevikutrendidest võimalikke koostöövajadusi ja -huve sõeludes on näha, et Eesti ja India suhetes on peidus suurt potentsiaali ja mõlema riigi jaoks,“ sõnas Eesti-India seiret juhtinud Siim Sikkut. „Vaatamata suuruse vahedele, kaugusele ja senistele ärisuhete madalale baasile on nii Eestil kui ka Indial pakkuda teineteisele seda, mida teine pool üha enam vajab.“

Eesti saab India investoritele olla atraktiivseks väravaks Euroopa turule ning India turg ise pakub palju ärivõimalusi väga erinevatel ärialadel tegutsevatele Eesti ettevõtjatele. Enim leiavad Arengufondi hinnangul seejuures Indiast partnereid ja turgu tehnoloogiaettevõtted, nt IKT, bio- ja keskkonnatehnoloogia äris.
Seni on küll kahe riigi ärisuhted olnud tagasihoidlikud ning seepärast tuleb alustada inimeste vaheliste kontaktide ja ühiste ettevõtmistega laiemalt. Sellest tulenevalt on haridus- ja teaduskoostöö tihendamine Eesti ja India vahel esmatähtsal kohal, tuues nii otsest teadmiste vahetuse kasu kui viies pikemas plaanis ka ärini. Veel on oluline äri ja koostöö võimaldaja vastastikuse turismi ja reisiühenduste arendamine.

Kõiki neid tegevussuundi läbivalt on riigil kanda teerajaja roll, et huve aktiveerida ja koostööd eestvedamisega käima panna. Arengufondi seirest on kasvanud välja paljud konkreetsed jätkualgatused, millega saab eelmainitud koostöövõimalusi ellu hakata viima. Need on Eesti Välisministeeriumile heaks aluseks Eesti suursaatkonna tegevuse käivitamisel Indias.

India pool näeb raportis ja selle soovitustes samuti suurt väärtust. „Tehtud seiretöö ei märgi mitte lõpp-punkti, vaid tähistab laiema koostöö algust,“ kinnitas T.E. Aladiyan Manickam, India suursaadik Soomes ja Eestis. „Väga oluline on nüüd raportis väljatoodud sammud ellu viia ja seda kõigil pakutud aladel.“ Nii on seiretöö põhjal näiteks kahe riigi vahel läbirääkimisel lennundusleping ning koostöö käivitamine IKT ja biotehnoloogia valdkondades, sügisel on Eesti ülikoolid koos haridus- ja teadusminister Aaviksooga kavandamas India visiiti, lisaks on Eesti ettevõtjad suursaatkonna avamisel India visiiti tegemas jpm.

Seire järeldused ja ettepanekud tuginevad Arengufondi teostatud põhjalikule India majanduse ja äri tulevikutrendide analüüsile. Seire käigus toimus mitmeid seminare, töötubasid ja kohtumisi nii Eestis kui ka Indias. Selliselt osalesid seire järelduste kujundamisel ja jätkualgatuste kavandamisel eksperdid ja otsustajad mõlema riigi ettevõtlus-, valitsus- ja akadeemilistest ringkondadest.
„Kuigi Eesti ja India seire tulemusel pakume välja nägemuse ja ettepanekud koostöö edendamiseks just Indiaga kui ühe tulevase maailmamajanduse liidriga, on seiretulemustes õppetunde ka laiemalt,“ lisas Sikkut. „Eesti-India seire on omamoodi pilootprojektiks Eesti riigile, kuidas üldse meile kaugetel ja tundmatutel turgudel oma huvisid defineerida ja koostööd rajama hakata.“

Raport, selle lühikokkuvõte ja seire raames loodud taustamaterjalid, ürituste ettekanded, jm on saadaval Arengufondi kodulehel: SIIN.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

SmartAccounts – Raamatupidamistarkvara Sinu ettevõttele

SmartAccounts on veebipõhine raamatupidamistarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja kasutajamugavus. SmartAccounts raamatupidamistarkvara kasutavad nii ettevõtted, kellel on mõned kanded kuus kui ka ettevõtted, kes väljastavad sadu müügiarveid päevas.

Valdkonna tööpakkumised

LeapIN Business Services is looking for an ACCOUNTANT

LeapIN Business Services OÜ

20. aprill 2018

SOCAR Trading otsib PEARAAMATUPIDAJAID

Manpower OÜ

25. märts 2018

Uudised

Tööriistad