Ligi: Eesti pole pidanud panku päästma

Rahandusminister Jürgen Ligi pidas Poolas toimuval Euroopa Finantskongressil kõne, kus rõhutas hästi toimiva siseturu tähtsust Euroopa Liidule.

Teist aastat aset leidval kongressil keskendutakse finantssektori olukorrale Euroopas ja laiemalt. Näiteks arutletakse finantsturgude usalduskriisi ületamise, globaalsete kapitaliturgude ja eurotsooni reitingute väljavaadete ja finantssektori regulatsioonide ulatuse üle. Päevakorral on ka majanduskasvu ja konkurentsivõime tõstmise küsimused ning finantseerimisvajadused strateegiliselt tähtsates sektorites, näiteks infrastruktuur ja energia.

Ligi sõnul on viimaste aastate riskid koondunud riigirahandusse. „Tuleb endiselt rõhutada, et struktuursetel reformidel, kokkuhoiul ja targemal kulutamisel pole alternatiive,“ ütles minister oma eilses kõnes.

Ligi tutvustas oma sõnavõtus Põhja-Balti regiooni head koostöökogemust finantsvaldkonnas. „Meie piirkonnas on traditsiooniline pangandus, mida peaksid järgima ka teised. Ei ole võetud ülemäära suuri riske ning seetõttu ei ole Eesti pidanud ka panku päästma,“ kinnitas ta.

Finantsturgude usaldusväärsuse taastamisel ei oleks rahandusministri sõnul püsivaks lahenduseks ei stabiilsusvõlakirjade kasutuselevõtt ega Euroopa Keskpanga suurem sekkumine finantsturgudel, sest probleemiks pole riiklike kulutuste vähesus, vaid eelarvedefitsiit ja ülemäärased võlad „Kui need on korras, taastub ka usaldus,“ ütles Ligi.

23-25. maini Poolas Sopoti linnas toimuv Euroopa Finantskongress on finantsturgude- ja pangandusteemadele keskenduv kõrgetasemeline konverents, kus osalevad mitmed poliitikud, ettevõtjad ja majandusteadlased.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SmartAccounts – Raamatupidamistarkvara Sinu ettevõttele

SmartAccounts on veebipõhine raamatupidamistarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja kasutajamugavus. SmartAccounts raamatupidamistarkvara kasutavad nii ettevõtted, kellel on mõned kanded kuus kui ka ettevõtted, kes väljastavad sadu müügiarveid päevas.

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud. Kõik toimingud (va kiire jaemüük) tehakse samas programmis.

Valdkonna tööpakkumised

Südameapteek otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Pharma Holding OÜ

31. märts 2018

LeapIN Business Services is looking for an ACCOUNTANT

LeapIN Business Services OÜ

20. aprill 2018

Uudised

Tööriistad