Riigi Tugiteenused lähevad jõuliselt üle SAP tarkvarale

Rahandusministeerium tegi vahekokkuvõtte tugiteenuste ühendamise projektist, mille eesmärk on tõsta finants-, personali- ja palgaarvestuse efektiivsust ja kvaliteeti ning vältida dubleerimist.

Selleks rakendatakse arvestuses ühtsed standardid ja teenuse osutamine koondatakse ühtsesse keskusesse.

Järgnevate tegevustena viiakse lõpule finants-, personali- ja palgaarvestuse standardiseerimine ning sellega seotud SAP tarkvara lahenduse uuendamine. Uus SAP lahendus võimaldab ühtlustada majandustarkvara kasutamist lähtudes eelarve täitmise ja arvestuse vajadustest.

Suurt tähelepanu pööratakse riigitöötaja iseteenindusportaali käivitamisele ning e-arvete populariseerimisele. Jätkub senine tegevus riigiasutuste arvestuse üleviimiseks majandustarkvarasse SAP ja teenuse koondamine ministeeriumide ühtsetesse arvestusüksustesse ning ministeeriumi soovil Riigi Tugiteenuste Keskusesse.

Tugiteenuste ühendamise projekti (TUTSE) kahe aasta tegevuse kokkuvõttena on seitsme ministeeriumi valitsemisalas tugiteenused koondatud esialgu valitsemisala kesksetesse arvestusüksustesse ning arvestused üle viidud majandustarkvarasse SAP. Kokku toimub SAPis 113 riigiasutuse arvestus. Valitsemisalades on loodud kuus tsentraalset personali- ja palgaarvestuse üksust ning 16 tsentraalset raamatupidamisüksust. Selle tulemusena on ministeeriumide valitsemisalades raamatupidamisüksuste arv vähenenud 204-lt 117-le.

TUTSE projekti raames on kasutusele võetud veebipõhised IT-süsteemid, mis kiirendavad infovahetust asutuste ja kesksete arvestusüksuste vahel. E-arvete teenust kasutab 61 asutust ja veebist reaalajas kättesaadavaid aruandeid 113 asutust. Aruandlussüsteem toetab ühtlustatud personali- ja finantsarvestuse standardite kasutamist.

Aasta alguses loodud Riigi Tugiteenuste Keskus pakub alates 2013. aastast finants-, personali- ja palgaarvestuse teenust justiits-, rahandus-, sotsiaal- ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi valitsemisalades. Seni pakub keskus teenust Justiitsministeeriumi valitsemisalale. Arvestuse üleandmine keskusele vabastab riigiasutused kulukast kohustusest arendada oma arvepidamisega seotud süsteeme ja töötajaid ning ühtlustab riigiülest aruandlust.


 

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 6 000 kasutaja.

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

Valdkonna tööpakkumised

SOCAR Trading otsib PEARAAMATUPIDAJAID

Manpower OÜ

25. märts 2018

Replace otsib RAAMATUPIDAJA-LAOARVESTAJAT

Replace OÜ

23. aprill 2018

Uudised

Tööriistad