Riigi Tugiteenused lähevad jõuliselt üle SAP tarkvarale

Rahandusministeerium tegi vahekokkuvõtte tugiteenuste ühendamise projektist, mille eesmärk on tõsta finants-, personali- ja palgaarvestuse efektiivsust ja kvaliteeti ning vältida dubleerimist.

Selleks rakendatakse arvestuses ühtsed standardid ja teenuse osutamine koondatakse ühtsesse keskusesse.

Järgnevate tegevustena viiakse lõpule finants-, personali- ja palgaarvestuse standardiseerimine ning sellega seotud SAP tarkvara lahenduse uuendamine. Uus SAP lahendus võimaldab ühtlustada majandustarkvara kasutamist lähtudes eelarve täitmise ja arvestuse vajadustest.

Suurt tähelepanu pööratakse riigitöötaja iseteenindusportaali käivitamisele ning e-arvete populariseerimisele. Jätkub senine tegevus riigiasutuste arvestuse üleviimiseks majandustarkvarasse SAP ja teenuse koondamine ministeeriumide ühtsetesse arvestusüksustesse ning ministeeriumi soovil Riigi Tugiteenuste Keskusesse.

Tugiteenuste ühendamise projekti (TUTSE) kahe aasta tegevuse kokkuvõttena on seitsme ministeeriumi valitsemisalas tugiteenused koondatud esialgu valitsemisala kesksetesse arvestusüksustesse ning arvestused üle viidud majandustarkvarasse SAP. Kokku toimub SAPis 113 riigiasutuse arvestus. Valitsemisalades on loodud kuus tsentraalset personali- ja palgaarvestuse üksust ning 16 tsentraalset raamatupidamisüksust. Selle tulemusena on ministeeriumide valitsemisalades raamatupidamisüksuste arv vähenenud 204-lt 117-le.

TUTSE projekti raames on kasutusele võetud veebipõhised IT-süsteemid, mis kiirendavad infovahetust asutuste ja kesksete arvestusüksuste vahel. E-arvete teenust kasutab 61 asutust ja veebist reaalajas kättesaadavaid aruandeid 113 asutust. Aruandlussüsteem toetab ühtlustatud personali- ja finantsarvestuse standardite kasutamist.

Aasta alguses loodud Riigi Tugiteenuste Keskus pakub alates 2013. aastast finants-, personali- ja palgaarvestuse teenust justiits-, rahandus-, sotsiaal- ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi valitsemisalades. Seni pakub keskus teenust Justiitsministeeriumi valitsemisalale. Arvestuse üleandmine keskusele vabastab riigiasutused kulukast kohustusest arendada oma arvepidamisega seotud süsteeme ja töötajaid ning ühtlustab riigiülest aruandlust.


 

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad