Riigi Tugiteenused lähevad jõuliselt üle SAP tarkvarale

Rahandusministeerium tegi vahekokkuvõtte tugiteenuste ühendamise projektist, mille eesmärk on tõsta finants-, personali- ja palgaarvestuse efektiivsust ja kvaliteeti ning vältida dubleerimist.

Selleks rakendatakse arvestuses ühtsed standardid ja teenuse osutamine koondatakse ühtsesse keskusesse.

Järgnevate tegevustena viiakse lõpule finants-, personali- ja palgaarvestuse standardiseerimine ning sellega seotud SAP tarkvara lahenduse uuendamine. Uus SAP lahendus võimaldab ühtlustada majandustarkvara kasutamist lähtudes eelarve täitmise ja arvestuse vajadustest.

Suurt tähelepanu pööratakse riigitöötaja iseteenindusportaali käivitamisele ning e-arvete populariseerimisele. Jätkub senine tegevus riigiasutuste arvestuse üleviimiseks majandustarkvarasse SAP ja teenuse koondamine ministeeriumide ühtsetesse arvestusüksustesse ning ministeeriumi soovil Riigi Tugiteenuste Keskusesse.

Tugiteenuste ühendamise projekti (TUTSE) kahe aasta tegevuse kokkuvõttena on seitsme ministeeriumi valitsemisalas tugiteenused koondatud esialgu valitsemisala kesksetesse arvestusüksustesse ning arvestused üle viidud majandustarkvarasse SAP. Kokku toimub SAPis 113 riigiasutuse arvestus. Valitsemisalades on loodud kuus tsentraalset personali- ja palgaarvestuse üksust ning 16 tsentraalset raamatupidamisüksust. Selle tulemusena on ministeeriumide valitsemisalades raamatupidamisüksuste arv vähenenud 204-lt 117-le.

TUTSE projekti raames on kasutusele võetud veebipõhised IT-süsteemid, mis kiirendavad infovahetust asutuste ja kesksete arvestusüksuste vahel. E-arvete teenust kasutab 61 asutust ja veebist reaalajas kättesaadavaid aruandeid 113 asutust. Aruandlussüsteem toetab ühtlustatud personali- ja finantsarvestuse standardite kasutamist.

Aasta alguses loodud Riigi Tugiteenuste Keskus pakub alates 2013. aastast finants-, personali- ja palgaarvestuse teenust justiits-, rahandus-, sotsiaal- ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi valitsemisalades. Seni pakub keskus teenust Justiitsministeeriumi valitsemisalale. Arvestuse üleandmine keskusele vabastab riigiasutused kulukast kohustusest arendada oma arvepidamisega seotud süsteeme ja töötajaid ning ühtlustab riigiülest aruandlust.


 

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad