Tartus madalaim ja Ida-Virumaal kõrgeim töötuse määr

Eesti Töötukassa andmeil jätkus aprillis registreeritud töötute arvu vähenemine. Kuu lõpus oli töötuna arvel 47 315 inimest ehk 7,2% 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust.

Aprillis registreeris end töötukassas 5 838 uut töötut ning arvelolek lõpetati 7 437 töötul. Arveloleku lõpetamisi oli aprillis võrreldes eelmise kuuga rohkem. 63% juhtudest oli arveloleku lõpetamise põhjuseks tööleminek. Toetudes eelnevatel kuudel tehtud võrdlustele töötukassa andmetega töötuskindlustusmakse laekumise kohta võib väita, et tegelik hõivesse liikujate osakaal on veelgi kõrgem, sest kõik inimesed ei teata töötukassale, et nad on leidnud uue töökoha.

Aprilli jooksul oli töötuna arvel 53 989 inimest. Kõrgeim oli registreeritud töötuse määr endiselt Ida-Virumaal (12,8%) ning madalaim Tartumaal (4,7%).
Varasema töökogemusega registreeritud töötute osakaal kõigist registreeritud töötutes oli aprilli lõpus 90%. Kõige suurema osa eelnevalt töötanud registreeritud töötutest moodustasid oskus- ja käsitöölised (21%), kelle hulka kuuluvad reeglina ka ehitustöölised, lihttöölised (19%) ning teenindus- ja müügitöötajad (17%).

Aprilli jooksul lisandus vähem tööpakkumisi kui märtsis. Kuu jooksul tuli juurde 4 036 uut tööpakkumist, seega kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli  7 644. Kõige suurem osakaal vahendatavatest töökohtadest oli teenindus- ja müügitöötajatele (27%) ning oskus- ja käsitöölistele (22%). Järgnesid lihttöölistele (15%) ning seadme- ja masinaoperaatoritele (13%) pakutavad töökohad.

Tööalasel koolitusel osales aprillis 7 925 ja tööotsingu koolitusel (tööotsingu töötoas) 1 063 inimest. Tööpraktikal osales 890, tööharjutusel 774 ning tööklubis 663 inimest. Karjäärinõustamise teenust osutati 1 800 korral. Ettevõtluse alustamise toetuse abil sai ettevõtte luua 85 inimest, kelle äriplaanide kohaselt luuakse 147 uut töökohta. Palgatoetusega oli aprillis töötamas 2 053 inimest. Lisaks osales veel 1 729 inimest erinevates teistes aktiivsetes meetmetes.
Töötukassa maksis aprillis töötuskindlustushüvitist 10 506 inimesele ehk 19% kuu jooksul arvel olnud töötutest. Keskmine täiskalendrikuu eest makstud hüvitis oli  312 eurot ning hüvitisteks maksti kokku üle 3 miljoni euro. Ligikaudu 64 euro suurust töötutoetust sai aprillis 10 180 inimest ehk 19% kuu jooksul arvel olnud töötutest.

Kindlustushüvitist koondamise korral määras töötukassa aprillis 581 inimesele. Keskmine aprillis määratud hüvitis oli 1 296 eurot ning hüvitisteks maksti kokku ligi 805 tuhat eurot.
Tööandja maksejõuetuse hüvitise määras töötukassa aprillis 130 inimesele. Keskmine määratud hüvitis oli 1 475 eurot ning hüvitisteks maksti aprillis ligikaudu 236 tuhat eurot.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad