Hinnatõus aprillis aasta madalaim

Aprillikuus tõusid hinnad kuuga 0,3 protsenti ja aastane hinnatõus aeglustus märtsi 4,4 protsendilt aprillis 4 protsendini. Lähikuudel on oodata hindade püsimist aprilli tasemel ning aasta teisest poolest inflatsiooni alanemist soojuse, kütuse ja elektri hinnatõusu eeldatava aeglustumise tõttu.

Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütik Kristjan Pungas toob aprillis enam hindu mõjutanud faktorina välja mootorikütuste ja toidu kallinemise ning mõningal määral ka eluasemekulutuste tõusu. Nafta hakkas märgatavalt kallinema alates selle aasta algusest geopoliitiliste pingete tõttu, kuid aprillis toimus hindades osaline korrektsioon. Jaehindadesse jõudis see mõningase viitajaga, mistõttu kuu keskmine kütuste hind kujunes siiski kõrgemaks märtsi tasemest. Kütuste jaehinna odavnemist võib oodata mais.

Toidust kallines liha- ja piimatooted ning munad. Arvestades viimastel kuudel  toimunud piima hinnalangust rahvusvahelistel turgudel, võib jaehindade tõus viidata tootjate või kaupmeeste soovile kasumlikkust parandada. Kuna toidu kiire kallinemine jäi möödunud aasta algusesse ning aiasaadused on odavnenud hea saagikuse tõttu, olid toidukaubad aprillis vaid 1,4 protsenti kallimad kui aasta tagasi. Eluasemekulutusi mõjutas üürihindade tõus, kus oma osa on kinnisvaraturu jätkuval paranemisel.

Eurotsoonis oli kuine hinnatõus esialgsel hinnangul Eestist kiirem, ulatudes aprillis 0,5 protsendini. Aastases võrdluses tõusid hinnad eurotsoonis 2,6 protsenti.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad