PRIA annab raha 12 toetusele

Põllumeestel ja loomapidajatel on põllumajandustootmise edendamiseks, maaharimiseks ja keskkonna säästmiseks võimalik praegu taotleda 12 liiki toetusi.

Pakutavate toetuste loetelu hulka kuuluvad: ühtne pindalatoetus, põllumajanduskultuuri ja heinaseemne täiendav otsetoetus ning hulk maaelu arengukava meetmeid: ebasoodsamate piirkondade, keskkonnasõbraliku majandamise, mahepõllumajandusliku tootmise, poollooduslike koosluste hooldamise ning loomade karjatamise toetus. Samuti Eestile omaste ohustatud tõugu loomade ning kohalikku sorti taime ehk Sangaste rukki kasvatamise toetus. Veel saab PRIAst toetust NATURA 2000 alal asuvate põllumaade hooldamiseks ning SA Erametsakeskus kaudu võib esitada toetuse-taotluse NATURA 2000 alal oleva erametsamaa omanik.
Nende toetustena väljamakstav summa moodustab igal aastal suurima osa PRIA toetustest ja nende toetuste saajad moodustavad PRIA klientide suurima sihtgrupi. Möödunud aastal said pindala- ja keskkonnatoetusi umbes 16 300 füüsilist ja juriidilist isikut ning toetuse abil hoiti korras ja kasvatati põllukultuure ligi 900 000 hektaril. Nii toetusaluse maa pindala kui ka taotlejate arv on viimastel aastatel tõusnud ning ka tänavu ootab PRIA taotlusi rohkem kui 16 000 maakasutajalt.

Toetustaotlusi saab esitada ajavahemikus 2.-21.mai. Dokumente saab hilinenult esitada ka 22. maist 15. juunini, kuid siis väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta. Vajadusel saab kuni 15.juunini juba esitatud taotlusele uusi põlde lisada või pindalasid suurendada. Toetuse soovijatel tuleb esitada vormikohased dokumendid ning täita toetustega kaasnevaid nõudeid, mida PRIA ka kontrollib.

Tänavu on taotlusvormidel olulisi muudatusi, näiteks tuleb senisest täpsemalt kirja panna kasvatatavad põllukultuurid ja andmed selle kohta, millisel õiguslikul alusel taotlusalust maad kasutatakse.
Nii vormide kui ka nõuete ja kohustuste kohta on üksikasjalik info PRIA kodulehel: SIIN  rubriigis „Taimekasvatus“.

PRIA soovitab esitada taotlused elektroonilise kliendiportaali e-PRIA kaudu. E-PRIA teenuses „Minu põllud“ saab oma põldude piirid aegsasti ära joonistada ja pindalasid tegelikkusega võrrelda. E-PRIA süsteem aitab vältida vigu, sest kontrollib paljusid andmeid juba sisestamise käigus ning juhib tähelepanu puudustele.

Ühtse pindalatoetuse, põllukultuuride ja heinaseemne toetuse ühikumäärad kinnitab PRIA 24. novembriks ning need toetused makstakse välja detsembris. Nende kolme toetuse eelarve käesolevaks aastaks on 104 miljonit eurot. Maaelu arengukava keskkonnatoetuste ühikumäärad on kogu programmperioodil 2007-2013 ühesugused. Neid toetusi makstakse 2013.a algul, selleks on planeeritud 63,3 miljonit eurot.

www.pria.ee

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad