Vaidlus KÜ juhatuse otsuste üle

Tulekul on KÜ üldkoosolek ja inimestel on tekkinud küsimusi juhatuse tegevuse kohta.

Majas on lokaalne katlamaja kahe katlaga, üldkoosoleku otsusega on määratud küttepuude kogus vastavalt m2-le. Küttepuid võib varuda koos - kogutakse raha, ostetakse koos ja küttepuid võib osta ise KÜ-le.
Meil on vaidlus küttepuude koguste ja kvaliteedi osas. On inimesi kes varusid puid juba mitu aastat tagasi ja need kes ostsid märjad odavad puud nüüd. Kütta tuli mõlematega, märgasid puid tuleb rohkem osta, sest soojust annavad nad vähem. Puude kogu aga kehtestati juhatuse korraldusel kõigile sama, olenemata sellest kas tõid märjad või kuivad puud.
Põhikirjast volitusi juhatusele antud ei ole. Juhatus aga leidis, et kõik ongi korras. Otsuses on öeldud vaid, et küttepuud peavad olema korralikud. Otsuses pole sõnagi, kas puud peavad olema kuivad või märjad, kas kased või kuused, kas ja kui pikad või paksud.
Seetõttu tekkis küsimus, kas juhatus peab lisaks üldkoosoleku otsusele tegutsema viisil, mis kaitseks ka nende huve, kes kannavad praegu rahalist kahju?
Lisaks on vaidluses oluline, kas katlas köetavatele küttepuudele on kusagil määratud niiskusaste või muud olulised parameetrid?

Vastas Õigusbüroo VK & Partnerid jurist Kuldar Kirt

MTÜS § 18 lg 2 on sätestatud, et üldkoosolek võtab vastu otsuseid kõikides mittetulundusühingu juhtimise küsimustes, mida ei ole seaduse või põhikirjaga antud juhatuse või mittetulundusühingu muu organi pädevusse.

Vastavalt korteriühistu seaduse § 13 lg 4 sätestatule on korteriühistu otsused elamu majandamise ja säilitamiseks vajalike toimingute tegemise ning majandamiskulude kandmise kohta kõigile korteriühistu liikmetele kohustuslikud. 

Kuna käesoleval juhul on üldkoosoleku otsusega määratud küttepuude kogus vastavalt ruutmeetrite arvule ning otsuses puudub juhatusele antud küttepuude liigi või koguse määramise õigus, siis ei saa juhatus nimetatud otsusest kõrvale kalduda. Kui korteriühistu liikmed on üldkoosoleku otsust koguseliselt täitnud, siis on otsus täidetud.

Olukorra kirjeldust arvestades tuleks antud juhul võtta vastu uus üldkoosoleku otsus, mille tegemisel tuleks kaaluda ka juhatusele puude liigi ja koguse määramiseks volituse andmist. Samuti võiks kaaluda anda juhatusele suuremad volitused selliste ettetulevate probleemide lahendamiseks.

 

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad