Vaidlus KÜ juhatuse otsuste üle

Tulekul on KÜ üldkoosolek ja inimestel on tekkinud küsimusi juhatuse tegevuse kohta.

Majas on lokaalne katlamaja kahe katlaga, üldkoosoleku otsusega on määratud küttepuude kogus vastavalt m2-le. Küttepuid võib varuda koos - kogutakse raha, ostetakse koos ja küttepuid võib osta ise KÜ-le.
Meil on vaidlus küttepuude koguste ja kvaliteedi osas. On inimesi kes varusid puid juba mitu aastat tagasi ja need kes ostsid märjad odavad puud nüüd. Kütta tuli mõlematega, märgasid puid tuleb rohkem osta, sest soojust annavad nad vähem. Puude kogu aga kehtestati juhatuse korraldusel kõigile sama, olenemata sellest kas tõid märjad või kuivad puud.
Põhikirjast volitusi juhatusele antud ei ole. Juhatus aga leidis, et kõik ongi korras. Otsuses on öeldud vaid, et küttepuud peavad olema korralikud. Otsuses pole sõnagi, kas puud peavad olema kuivad või märjad, kas kased või kuused, kas ja kui pikad või paksud.
Seetõttu tekkis küsimus, kas juhatus peab lisaks üldkoosoleku otsusele tegutsema viisil, mis kaitseks ka nende huve, kes kannavad praegu rahalist kahju?
Lisaks on vaidluses oluline, kas katlas köetavatele küttepuudele on kusagil määratud niiskusaste või muud olulised parameetrid?

Vastas Õigusbüroo VK & Partnerid jurist Kuldar Kirt

MTÜS § 18 lg 2 on sätestatud, et üldkoosolek võtab vastu otsuseid kõikides mittetulundusühingu juhtimise küsimustes, mida ei ole seaduse või põhikirjaga antud juhatuse või mittetulundusühingu muu organi pädevusse.

Vastavalt korteriühistu seaduse § 13 lg 4 sätestatule on korteriühistu otsused elamu majandamise ja säilitamiseks vajalike toimingute tegemise ning majandamiskulude kandmise kohta kõigile korteriühistu liikmetele kohustuslikud. 

Kuna käesoleval juhul on üldkoosoleku otsusega määratud küttepuude kogus vastavalt ruutmeetrite arvule ning otsuses puudub juhatusele antud küttepuude liigi või koguse määramise õigus, siis ei saa juhatus nimetatud otsusest kõrvale kalduda. Kui korteriühistu liikmed on üldkoosoleku otsust koguseliselt täitnud, siis on otsus täidetud.

Olukorra kirjeldust arvestades tuleks antud juhul võtta vastu uus üldkoosoleku otsus, mille tegemisel tuleks kaaluda ka juhatusele puude liigi ja koguse määramiseks volituse andmist. Samuti võiks kaaluda anda juhatusele suuremad volitused selliste ettetulevate probleemide lahendamiseks.

 

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 6 000 kasutaja.

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud. Kõik toimingud (va kiire jaemüük) tehakse samas programmis.

Valdkonna tööpakkumised

Replace otsib RAAMATUPIDAJA-LAOARVESTAJAT

Replace OÜ

23. aprill 2018

Uudised

Tööriistad