Täiskasvanute gümnaasiumis saab finantsalast koolitust

Viie Eesti täiskasvanute gümnaasiumi õpilased said lisaks gümnaasiumiharidusele ainepunkte ülikoolis majanduse õppimiseks. Viimase aasta jooksul on majandusalastel kaugkoolituskursustel osalenud 150 õppurit.

Pakutud kursused olid majandusarvestus I ja II osa, majandusõigus, eraisiku finantsplaneerimine ning organisatsiooni projektipõhine rahastamine. Saadud aine punkte saab kasutada edaspidistes õpingutes. Majandusarvestus I ja II aineprogramm oli koostatud nii, et selle alusel saab soovi korral sooritada raamatupidajate kogu juures raamatupidaja-assistendi esimese taseme kutseeksami.
Kaugkoolituse õppevorm annab õpilastele võimaluse kodusõppimiseks. „Koolis kohtutakse kord kuus õppepäevadel. Kõikide kursuste õpikud on paberkandjal ja koostatud kaugkoolituse erimetoodika järgi,” selgitas Pärnu Täiskasvanute Gümnaasiumi noorsootöö juht Ulla Lehtsaar. Õppetöö käigus esitatavad kaasused, eksamite proovitestid ja suhtlemine konsultantide ja kursustega toimub läbi internetikeskkonna Moodle. Õpe põhineb iseseisval tööl ja veebipõhisel koostööl.
Tegemist on projektiga TÕRVIK, mille partneriteks on Pärnu, Haapsalu, Jõgeva, Tartu, Kuressaare ja Tallinna Vanalinna täiskasvanute gümnaasiumid ning Tartu Ülikool. Projekti eesmärk on anda täiskasvanute gümnaasiumide õpilastele majandusteadmisi ja suunata neid edasi õppima ülikooli. Projekti elluviimist rahastab Euroopa Liidu Sotsiaalfond.
Projekti rahastamine lõppeb sellel aastal kuid vähemalt Pärnu Täiskasvanute Gümnaasium peab Lehtsaare sõnul plaani neid kursusi sügisel õppima asujatele kooli omafinantseeringutest pakkuda.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

Uudised

Tööriistad