Lühinumbrile helistamine maksab mobiili tavakõnest rohkem

Tarbijakaitseamet juhib inimeste tähelepanu sellele, et mobiiltelefonilt lühinumbritele helistamine on tavakõnedest kallim ja seda isegi siis, kui tegemist ei ole eritariifse ehk nn tasulise numbriga.

Paljud organisatsioonid on oma klienditeeninduste telefoninumbriteks valinud lühinumbrid, sest need jäävad inimestele hästi meelde. Näiteks tarbijakaitseameti nõuandetelefoni 6 201 707 lühike number on 1330. Ameti nõuandetelefoni ja mitmete teiste organisatsioonide lühinumbrite puhul ei ole tegemist eritariifsete ehk nn tasuliste numbritega – organisatsioonid ei küsi helistamise eest inimestelt teenustasu.
Ometi on nendele numbritele mobiiltelefonilt helistamine tavalistest kõnedest kallim. Mobiilsideoperaatorite hinnakirjade järgi erineb lühinumbritele helistamise hind tavakõnede maksumusest. Tarbijakaitseameti lühinumbrile 1330 helistamine maksab näiteks EMT, Elisa ja Tele2 võrgust ning Starmani lauatelefonilt 0,23 eurot minut.
Kuna lühinumbritele helistamise hindadest ei ole paljud mobiilikasutajad teadlikud, on tarbijakaitseamet selle teemhttps://www.emt.ee/pictures/pildid/dokumendid/koneteenusnum_07_2011.pdf,a üle nii isekeskis kui ka sideoperaatoritega nõu pidanud. Samuti kuulevad ameti nõuandetelefoni helistajad nüüd teavitusteksti, et helistades rakendub operaatori hinnakirjajärgne tasu. Ameti veebilehel on vastav info juba varasemast.
Arusaamatuste vältimiseks soovitab tarbijakaitseamet ka teistel lühinumbri kasutusele võtnud organisatsioonidel inimesi operaatoritasudest oma kodulehel või muudes infomaterjalides informeerida. Kui võimalik, võiks sellest helistajaid teavitada ka kõne alguses.

Tarbijate tähelepanu juhib amet järgnevale:
• mobiiltelefonilt lühinumbrile helistamine on reeglina tavalistest mobiilikõnest kallim;
• konkreetsele lühinumbrile helistamise hinna saab teada sideoperaatorilt;
o EMT  - SIIN
o Elisa - SIIN
o Tele2  - SIIN

Lühinumbrile helistamise tasu hakkab sideoperaator arvestama hetkest, kui helistaja numbriga ühendust saab. Seega tuleb lühinumbrile mobiiltelefonilt helistades arvestada, et ka ootejärjekorras olles jookseb kõneaeg ja see kajastub hiljem arvel.

 

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SmartAccounts – Raamatupidamistarkvara Sinu ettevõttele

SmartAccounts on veebipõhine raamatupidamistarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja kasutajamugavus. SmartAccounts raamatupidamistarkvara kasutavad nii ettevõtted, kellel on mõned kanded kuus kui ka ettevõtted, kes väljastavad sadu müügiarveid päevas.

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud. Kõik toimingud (va kiire jaemüük) tehakse samas programmis.

Valdkonna tööpakkumised

Südameapteek otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Pharma Holding OÜ

31. märts 2018

LeapIN Business Services is looking for an ACCOUNTANT

LeapIN Business Services OÜ

20. aprill 2018

Uudised

Tööriistad