Jagati raha metsa majandusliku väärtuse parandamiseks

Metsa majandusliku väärtuse parandamise toetus aitab 568 taotlejal korrastada 6500 ha metsa. Erametsakeskus tegi 7. märtsil Eesti maaelu arengukava meetme 1.5.1 2011. aasta taotlusvooru rahuldamisotsused kogusummas 2,7 miljonit eurot. Tegemist on Eesti maaelu arengukava 2007-2013 raames antava toetusega, mis on ette nähtud metsa majandusliku väärtuse parandamiseks.

Investeeringute tegemiseks on taotlejatel aega kuni kaks aastat alates taotluse rahuldamisotsusest. See tähendab, et taotlejatel on aega investeeringuid teha ja Erametsakeskusele deklareerida neljas osas kuni 07.03.2014.
Selleks tuleb esitada kuludeklaratsioon investeeringu kohta või tehtud tööde kinnitus metsatööde kohta. Nende põhjal aga toimub vajadusel kohapealne kontroll ning tehakse vastav makseotsus.

Lisaks on toetuse saajatel 1,5 miljoni euro ulatuses võimalus soetada erinevat metsatehnikat, millest kõige suurema, pea 300 000 eurose toetusmahuga soetatakse metsatehnikat ja –tarvikuid Tartumaal (taotleja asukoha järgi).

2011. aasta oktoobrikuus said erametsaomanikud esitada Erametsakeskusele taotlusi investeeringute tegemiseks oma metsadesse. Kokku oli menetluses 646 taotlust, millest 568 said positiivse rahastamise otsuse. 17 taotlust jäeti rahuldama toetuse saamise nõuetele mittevastavuse tõttu ja 61 taotlust eelarve puudumise tõttu. Metsatehnika soetamiseks määrati toetus 32 taotlejale.

Kõigist rahuldatud taotlustest 443 on kas füüsilised isikud või FIEd. Ülejäänute ehk juriidiliste isikute ning metsaühistutest toetuse saajate nimekiri on avaldatud EMK koduleheküljel SIIN. Rahuldamisotsusest teavitatakse igat taotlejat kirja teel 10 tööpäeva jooksul.

Toetusraha tuleb 75% ulatuses Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfondist (EAFRD) ja 25% ulatuses Eesti riigi eelarvest.

Uus taotlusvoor toimub 2012. aasta oktoobris.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

Uudised

Tööriistad