Jagati raha metsa majandusliku väärtuse parandamiseks

Metsa majandusliku väärtuse parandamise toetus aitab 568 taotlejal korrastada 6500 ha metsa. Erametsakeskus tegi 7. märtsil Eesti maaelu arengukava meetme 1.5.1 2011. aasta taotlusvooru rahuldamisotsused kogusummas 2,7 miljonit eurot. Tegemist on Eesti maaelu arengukava 2007-2013 raames antava toetusega, mis on ette nähtud metsa majandusliku väärtuse parandamiseks.

Investeeringute tegemiseks on taotlejatel aega kuni kaks aastat alates taotluse rahuldamisotsusest. See tähendab, et taotlejatel on aega investeeringuid teha ja Erametsakeskusele deklareerida neljas osas kuni 07.03.2014.
Selleks tuleb esitada kuludeklaratsioon investeeringu kohta või tehtud tööde kinnitus metsatööde kohta. Nende põhjal aga toimub vajadusel kohapealne kontroll ning tehakse vastav makseotsus.

Lisaks on toetuse saajatel 1,5 miljoni euro ulatuses võimalus soetada erinevat metsatehnikat, millest kõige suurema, pea 300 000 eurose toetusmahuga soetatakse metsatehnikat ja –tarvikuid Tartumaal (taotleja asukoha järgi).

2011. aasta oktoobrikuus said erametsaomanikud esitada Erametsakeskusele taotlusi investeeringute tegemiseks oma metsadesse. Kokku oli menetluses 646 taotlust, millest 568 said positiivse rahastamise otsuse. 17 taotlust jäeti rahuldama toetuse saamise nõuetele mittevastavuse tõttu ja 61 taotlust eelarve puudumise tõttu. Metsatehnika soetamiseks määrati toetus 32 taotlejale.

Kõigist rahuldatud taotlustest 443 on kas füüsilised isikud või FIEd. Ülejäänute ehk juriidiliste isikute ning metsaühistutest toetuse saajate nimekiri on avaldatud EMK koduleheküljel SIIN. Rahuldamisotsusest teavitatakse igat taotlejat kirja teel 10 tööpäeva jooksul.

Toetusraha tuleb 75% ulatuses Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfondist (EAFRD) ja 25% ulatuses Eesti riigi eelarvest.

Uus taotlusvoor toimub 2012. aasta oktoobris.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 6 000 kasutaja.

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

Valdkonna tööpakkumised

SOCAR Trading otsib PEARAAMATUPIDAJAID

Manpower OÜ

25. märts 2018

Replace otsib RAAMATUPIDAJA-LAOARVESTAJAT

Replace OÜ

23. aprill 2018

Uudised

Tööriistad