Jagati raha metsa majandusliku väärtuse parandamiseks

Metsa majandusliku väärtuse parandamise toetus aitab 568 taotlejal korrastada 6500 ha metsa. Erametsakeskus tegi 7. märtsil Eesti maaelu arengukava meetme 1.5.1 2011. aasta taotlusvooru rahuldamisotsused kogusummas 2,7 miljonit eurot. Tegemist on Eesti maaelu arengukava 2007-2013 raames antava toetusega, mis on ette nähtud metsa majandusliku väärtuse parandamiseks.

Investeeringute tegemiseks on taotlejatel aega kuni kaks aastat alates taotluse rahuldamisotsusest. See tähendab, et taotlejatel on aega investeeringuid teha ja Erametsakeskusele deklareerida neljas osas kuni 07.03.2014.
Selleks tuleb esitada kuludeklaratsioon investeeringu kohta või tehtud tööde kinnitus metsatööde kohta. Nende põhjal aga toimub vajadusel kohapealne kontroll ning tehakse vastav makseotsus.

Lisaks on toetuse saajatel 1,5 miljoni euro ulatuses võimalus soetada erinevat metsatehnikat, millest kõige suurema, pea 300 000 eurose toetusmahuga soetatakse metsatehnikat ja –tarvikuid Tartumaal (taotleja asukoha järgi).

2011. aasta oktoobrikuus said erametsaomanikud esitada Erametsakeskusele taotlusi investeeringute tegemiseks oma metsadesse. Kokku oli menetluses 646 taotlust, millest 568 said positiivse rahastamise otsuse. 17 taotlust jäeti rahuldama toetuse saamise nõuetele mittevastavuse tõttu ja 61 taotlust eelarve puudumise tõttu. Metsatehnika soetamiseks määrati toetus 32 taotlejale.

Kõigist rahuldatud taotlustest 443 on kas füüsilised isikud või FIEd. Ülejäänute ehk juriidiliste isikute ning metsaühistutest toetuse saajate nimekiri on avaldatud EMK koduleheküljel SIIN. Rahuldamisotsusest teavitatakse igat taotlejat kirja teel 10 tööpäeva jooksul.

Toetusraha tuleb 75% ulatuses Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfondist (EAFRD) ja 25% ulatuses Eesti riigi eelarvest.

Uus taotlusvoor toimub 2012. aasta oktoobris.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad