Töötaja täiendõppe tasumine

Õigusteaduskonna magistriüliõpilane töötab asutuses juriidilise nõustaja-asjaajajana. Kas alates 2012. aastast saab see asutus tolle töötaja ülikooli õppeteenustasu maksta kui tasemekoolituse ja kulu ettevõttele on maksuvaba?

Vastub õigusbüroo VK & Partnerid jurist Kuldar Kirt

Kui tööandjal on töötajaga kehtiv tööleping ning koolitus on töötajale tema töökohustuste täitmise seisukohast vajalik, siis on tööandjal alates 2012. aastast õigus kulu maksuvabalt kinni pidada. Seda reguleerib eelkõige tulumaksuseaduse § 48 lõike 4 punktis 10 sätestatu, mille kohaselt ei ole erisoodustus töö- ja teenistussuhte ning juriidilise isiku juhatuse liikme, välismaa äriühingu filiaali juhataja ja mitteresidendi muu püsiva tegevuskoha tegevjuhi ülesannetega otseselt seotud tasemekoolituse kulude katmine. 

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Veebiseminarid 24/7

Valdkonna tööpakkumised

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad