Kas juhatus saab jätta täitmata üldkoosoleku otsuse ja teha oma otsuse?

Meil on autonoomse keskküttega kortermaja, milles on korteriühistu. Üldkoosolekuga otsustati iga korteriomaniku kohustus tuua küttepuid vastavalt m2. Nüüd käis juhataja iga korteriomaniku juures ja ütles, et juhatus otsustas panna igale omanikule suurema mahu, kuna puid võib nappida. Üldkoosolekut polevat uue otsuse tegemiseks vaja kokku kutsuda, juhatus saab ise hakkama.

 Vastab Õigusbüroo VK & Partnerid jurist Kuldar Kirt


MTÜS § 18 lg 2 on sätestatud, et üldkoosolek võtab vastu otsuseid kõikides mittetulundusühingu juhtimise küsimustes, mida ei ole seaduse või põhikirjaga antud juhatuse või mittetulundusühingu muu organi pädevusse.

Vastavalt korteriühistu seaduse § 13 lg 4 sätestatule on korteriühistu otsused elamu majandamise ja säilitamiseks vajalike toimingute tegemise ning majandamiskulude kandmise kohta kõigile korteriühistu liikmetele kohustuslikud. 

Kuna teadmata on korteriühistu nimi, siis ei ole kahjuks võimalik tutvuda korteriühistu põhikirjaga. Siiski võib üldisest praktikast ja küsimusest lähtuvalt asuda seisukohale, et korteriühistu liikmetele täiendavate kohustuste määramine on üldkoosoleku mitte juhatuse pädevuses. Seda arvestades ei saa ka juhatus ainuisikuliselt muuta korteriühistu üldkoosoleku otsust.

Siinkohal tuleks kontrollida korteriühistu üldkoosoleku otsust, et selgitada välja ega üldkoosolek ei ole delegeerinud küttepuude mahu määramise ja muutmise õigust juhatusele. Küsimuses on kirjas, et kohustus seoti ruutmeetritega, kuid kas ruutmeetri kohta käiv maht määrati ära üldkoosoleku otsuses või jäi see juhatuse otsustada, jääb selgusetuks.

 

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad