Kas juhatus saab jätta täitmata üldkoosoleku otsuse ja teha oma otsuse?

Meil on autonoomse keskküttega kortermaja, milles on korteriühistu. Üldkoosolekuga otsustati iga korteriomaniku kohustus tuua küttepuid vastavalt m2. Nüüd käis juhataja iga korteriomaniku juures ja ütles, et juhatus otsustas panna igale omanikule suurema mahu, kuna puid võib nappida. Üldkoosolekut polevat uue otsuse tegemiseks vaja kokku kutsuda, juhatus saab ise hakkama.

 Vastab Õigusbüroo VK & Partnerid jurist Kuldar Kirt


MTÜS § 18 lg 2 on sätestatud, et üldkoosolek võtab vastu otsuseid kõikides mittetulundusühingu juhtimise küsimustes, mida ei ole seaduse või põhikirjaga antud juhatuse või mittetulundusühingu muu organi pädevusse.

Vastavalt korteriühistu seaduse § 13 lg 4 sätestatule on korteriühistu otsused elamu majandamise ja säilitamiseks vajalike toimingute tegemise ning majandamiskulude kandmise kohta kõigile korteriühistu liikmetele kohustuslikud. 

Kuna teadmata on korteriühistu nimi, siis ei ole kahjuks võimalik tutvuda korteriühistu põhikirjaga. Siiski võib üldisest praktikast ja küsimusest lähtuvalt asuda seisukohale, et korteriühistu liikmetele täiendavate kohustuste määramine on üldkoosoleku mitte juhatuse pädevuses. Seda arvestades ei saa ka juhatus ainuisikuliselt muuta korteriühistu üldkoosoleku otsust.

Siinkohal tuleks kontrollida korteriühistu üldkoosoleku otsust, et selgitada välja ega üldkoosolek ei ole delegeerinud küttepuude mahu määramise ja muutmise õigust juhatusele. Küsimuses on kirjas, et kohustus seoti ruutmeetritega, kuid kas ruutmeetri kohta käiv maht määrati ära üldkoosoleku otsuses või jäi see juhatuse otsustada, jääb selgusetuks.

 

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Valdkonna tööpakkumised

SOCAR Trading otsib PEARAAMATUPIDAJAID

Manpower OÜ

25. märts 2018

Replace otsib RAAMATUPIDAJA-LAOARVESTAJAT

Replace OÜ

23. aprill 2018

Uudised

Tööriistad