Kas juhatus saab jätta täitmata üldkoosoleku otsuse ja teha oma otsuse?

Meil on autonoomse keskküttega kortermaja, milles on korteriühistu. Üldkoosolekuga otsustati iga korteriomaniku kohustus tuua küttepuid vastavalt m2. Nüüd käis juhataja iga korteriomaniku juures ja ütles, et juhatus otsustas panna igale omanikule suurema mahu, kuna puid võib nappida. Üldkoosolekut polevat uue otsuse tegemiseks vaja kokku kutsuda, juhatus saab ise hakkama.

 Vastab Õigusbüroo VK & Partnerid jurist Kuldar Kirt


MTÜS § 18 lg 2 on sätestatud, et üldkoosolek võtab vastu otsuseid kõikides mittetulundusühingu juhtimise küsimustes, mida ei ole seaduse või põhikirjaga antud juhatuse või mittetulundusühingu muu organi pädevusse.

Vastavalt korteriühistu seaduse § 13 lg 4 sätestatule on korteriühistu otsused elamu majandamise ja säilitamiseks vajalike toimingute tegemise ning majandamiskulude kandmise kohta kõigile korteriühistu liikmetele kohustuslikud. 

Kuna teadmata on korteriühistu nimi, siis ei ole kahjuks võimalik tutvuda korteriühistu põhikirjaga. Siiski võib üldisest praktikast ja küsimusest lähtuvalt asuda seisukohale, et korteriühistu liikmetele täiendavate kohustuste määramine on üldkoosoleku mitte juhatuse pädevuses. Seda arvestades ei saa ka juhatus ainuisikuliselt muuta korteriühistu üldkoosoleku otsust.

Siinkohal tuleks kontrollida korteriühistu üldkoosoleku otsust, et selgitada välja ega üldkoosolek ei ole delegeerinud küttepuude mahu määramise ja muutmise õigust juhatusele. Küsimuses on kirjas, et kohustus seoti ruutmeetritega, kuid kas ruutmeetri kohta käiv maht määrati ära üldkoosoleku otsuses või jäi see juhatuse otsustada, jääb selgusetuks.

 

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad