10 punkti Hea Raamatu-pidamistava kiituseks

Kauaaegne Raamatupidamis Toimkonna esinaine Rita Ilisson toob välja 10 punkti miks Eesti Hea Raamatupidamistava on olnud edumeelne ja väärib kiitmist.

1. Eesti oli esimene riik maailmas, mille seadus kehtestas Rahvusvahelise Raamatupidamise Standardid (International Accounting Standards, IAS) oma arvestusplatvormiks (jõustus 1995).
2. Seaduse kohaselt tugines Eesti Hea Raamatupidamistava (Eesti GAAP) IAS-il.
3. Eurooplased ei uskunud oma silmi, kui lugesid nõuet, et alates aastast 2005 on kõik börsiettevõtted kohustatud rakendama IAS-IFRSi oma aastaaruannete koostamisel. Meie börsiettevõtted olid kaugel ees (rakendasid seda juba 1995).
4. 2002.a. nimetati IAS ümber IFRS-iks (International Financial reporting Standards).
5. 2003.a. viis Eesti oma juhendid kooskõlla IFRS raamistikuga.
6. 2003.a. võivad kõik Eesti ettevõtted rakendada IFRS-i või Head Raamatupidamistava, mis põhineb IFRS-il, kuid on mõeldud mittenoteeritud ettevõtetele.
7. Alates aastast 2004 koostati esimeste seas maailmas kogu avaliku sektori konsolideeritud tekkepõhised aruanded.
(Ilisson - Meie ei ole Kreeka. Meie avaliku sektori kohustused on läbipaistvalt arvel.)
8. 2009.a. võeti vastu IFRS for SMEs (IFRS väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetele).
9. Alates 2009. aastast oleme teerajajad elektroonilise aruandluse osas (XBRL). 10. Eesti oli esimeste hulgas Euroopas, mis viis oma Hea Raamatupidamistava vastavusse IFRS for SME-ga. Töö käib UK, Taani ja Hollandi GAAP-i  kooskõlastamisega IFRS for SME-ga.

 

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad