Riina Varts: juhtimine on oma inimeste teenimine

Eesti Energia personalidirektor ja PARE juhatuse liige Riina Varts on veendunud, et inimene tahab oma tööd hästi teha ning juhi roll on töötajat selles tahtmises toetada.

"Kui minu juurde tullakse sellise sooviga, püüan luua head tingimused töö tegemiseks, lepin kokku eesmärgid, sihi ja suuna. Seejärel annan talle tagasisidet ja tunnustan. Kui töötajal ei lähe hästi, pean teda aitama. Kokkuvõtlikult – juhtimine on oma inimeste teenimine," tutvustas Riina Varts oma juhtimisfikosoofiat Pärnu Konverentside vestlusringis Juhi jutud.

Riina Varts jagas selles vestlusringis teistele juhtidele 11 mõttetera:

* Tunnustus ja tasu tuleb välja teenida – kui sa oled hea, tuleb nii üks kui teine Sinu juurde ise, küsimata.

* Värbamisvigade hind on kõrge, mistõttu tuleb värbamisprotsessi investeerida palju aega, kuigi enamasti sisetunne ei peta. Kui aga on tehtud vale otsus ja inimene ei sobi oma ametikohale, pole mõtet „rasket vestlust“ pikalt edasi lükata.

* Juhtidena on meie roll otsustada, aga mõnikord eksime. Oluline on sel juhul analüüsida otsuseid ning nende mõju ja tunnistada oma viga.

* Tagasisidestamine on juhtimisel üks keerulisemaid kohti: seda tuleb anda väga teadlikult ja läbimõeldult.

* Juhina on oluline küsida ka endale tagasisidet.

* Juht peab arenguvestlusesse uskuma. Tähtis on vahetu kontakt ja sügavuti minek.

* Palju sõltub ka tippjuhi poolt loodud kultuurist. Kui juht arenguvestlusse ei usu, keelaks Riina personalijuhina selliste arenguvestluste läbiviimise.

* Väärtused organisatsioonis hakkavad tõeliselt elama siis, kui on lahti lastud esimene tippjuht, kes nendesse ei usu ja nende järgi ei käitu. Või pigem ikkagi siis, kui on lahti lastud viimane tippjuht, kes nendesse ei usu.

* Mitte kedagi ei saa motiveerida, küll aga saab motivatsiooni ära võtta. Kui juht ei ole motiveeritud, tunnetavad alluvad selle suurepäraselt ära ja ka nende motivatsioon kannatab. Kui juhi motivatsioonipuudus mõjutab alluvaid, võiks personalijuht „aidata“ juhil seda märgata.

* Probleemide puhul arvatakse, et koolituse abil leiame lahendused. Kõige tähtsam lähtepunkt on siiski eneseanalüüs – nii häid kui halbu kogemusi tuleb analüüsida ja neist järeldused teha.

* Oma tööd tuleb teha südamega seda mitte liialt südamesse võttes.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad