Riina Varts: juhtimine on oma inimeste teenimine

Eesti Energia personalidirektor ja PARE juhatuse liige Riina Varts on veendunud, et inimene tahab oma tööd hästi teha ning juhi roll on töötajat selles tahtmises toetada.

"Kui minu juurde tullakse sellise sooviga, püüan luua head tingimused töö tegemiseks, lepin kokku eesmärgid, sihi ja suuna. Seejärel annan talle tagasisidet ja tunnustan. Kui töötajal ei lähe hästi, pean teda aitama. Kokkuvõtlikult – juhtimine on oma inimeste teenimine," tutvustas Riina Varts oma juhtimisfikosoofiat Pärnu Konverentside vestlusringis Juhi jutud.

Riina Varts jagas selles vestlusringis teistele juhtidele 11 mõttetera:

* Tunnustus ja tasu tuleb välja teenida – kui sa oled hea, tuleb nii üks kui teine Sinu juurde ise, küsimata.

* Värbamisvigade hind on kõrge, mistõttu tuleb värbamisprotsessi investeerida palju aega, kuigi enamasti sisetunne ei peta. Kui aga on tehtud vale otsus ja inimene ei sobi oma ametikohale, pole mõtet „rasket vestlust“ pikalt edasi lükata.

* Juhtidena on meie roll otsustada, aga mõnikord eksime. Oluline on sel juhul analüüsida otsuseid ning nende mõju ja tunnistada oma viga.

* Tagasisidestamine on juhtimisel üks keerulisemaid kohti: seda tuleb anda väga teadlikult ja läbimõeldult.

* Juhina on oluline küsida ka endale tagasisidet.

* Juht peab arenguvestlusesse uskuma. Tähtis on vahetu kontakt ja sügavuti minek.

* Palju sõltub ka tippjuhi poolt loodud kultuurist. Kui juht arenguvestlusse ei usu, keelaks Riina personalijuhina selliste arenguvestluste läbiviimise.

* Väärtused organisatsioonis hakkavad tõeliselt elama siis, kui on lahti lastud esimene tippjuht, kes nendesse ei usu ja nende järgi ei käitu. Või pigem ikkagi siis, kui on lahti lastud viimane tippjuht, kes nendesse ei usu.

* Mitte kedagi ei saa motiveerida, küll aga saab motivatsiooni ära võtta. Kui juht ei ole motiveeritud, tunnetavad alluvad selle suurepäraselt ära ja ka nende motivatsioon kannatab. Kui juhi motivatsioonipuudus mõjutab alluvaid, võiks personalijuht „aidata“ juhil seda märgata.

* Probleemide puhul arvatakse, et koolituse abil leiame lahendused. Kõige tähtsam lähtepunkt on siiski eneseanalüüs – nii häid kui halbu kogemusi tuleb analüüsida ja neist järeldused teha.

* Oma tööd tuleb teha südamega seda mitte liialt südamesse võttes.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Uudised

Tööriistad