Koduomanikke maamaksuvabastus ei huvita? 

Maamaksust vabastamiseks saab avaldusi esitada vaid 10. jaanuarini, tuletab meelde Tallinna linnavalitsus. Praeguseks on avalduse esitanud 87 215 koduomanikku ehk umbes 48,5%  potentsiaalseist taotlejaist.

„Arvestades, et tegemist on kolme kuu tulemusega ning nüüdseks on jäänud avalduse esitamiseks vaid ühe kuu jagu aega, tuleb tõdeda, et koduomanikud ei ole eriti altid maamaksuvabastust taotlema,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. Maamaksust vabastamise avaldusi hakati vastu võtma 1. septembril.

Maamaksuvabastusele on õigus koduomanikul, kes on end hiljemalt 1. jaanuariks 2012 rahvastikuregistris samale aadressile elama registreerinud. Sellest tingitult on end rahvastikuregistris tallinlaseks registreerinud 533 inimest.

Võrk lisas, et korteriomandi juurde kuuluva mõttelise osa eest on õigus maamaksuvabastust taotleda ka kõigil korteriomanikel ning vastupidi levivatele kuuldustele ei sea maamaksust vabastamine kinnisvara kasutamisele mitte mingisuguseid kitsendusi.

Avalduse esitanuist 42% kasutasid elektroonilise esitamise võimalust (36 378 avaldust), 58% vormistas avalduse teeninduspunktis (50 837 avaldust). Avalduste esitamisel on olnud aktiivseimad Nõmme (51,8%) ja Kristiine (51,5%), passiivseimad aga Kesklinna linnaosa (41,5%) elanikud.

Tallinn vabastab maamaksust kodualuse elamumaa kuni 1500 m2 ulatuses. Tulenevalt maamaksuseadusest on maamaksust vabastamise aluseks vabastuse taotleja esitatud vormikohane avaldus.

Täpsem teave avalduse esitamise võimaluste kohta on olemas maamaksuvabastuse kodulehel www.tallinn.ee/maamaksuvabastus.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SmartAccounts - lihtsaim ja kiireim raamatupidamistarkvara pilves

SmartAccounts on majandustarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja mugavus.

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

22. detsember 2017

Uudised

Tööriistad