Raamatupidajate lemmikud novembris: TOP 10

Vaata, millised lood pakkusid raamatupidaja.ee lugejatele novembris kõige enam huvi.

1.  Aasta 2012 - mis muutub keskmise töötasu arvutamises
Järgmise aasta 1. jaanuaril on plaanitud jõustuma mitmed muudatused töölepingu seaduses. Nendest annab ülevaate  advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär assotsieerunud partner ja vandeadvokaat Pirkko-Liis Harkmaa.

2. 1300 ettevõttel maksupettuse kahtlus
Maksu- ja Tolliamet saatis kirjad 1300 ettevõttele, kes võivad ameti hinnangul maksta ümbrikupalka või varjata fiktiivsete arvetega oma tegelikku käivet.

3. Muutuvad raamatupidamise juhendid mõjutavad ettevõtete kasumeid
Mitmed muudatused uutes Raamatupidamise Toimkonna juhendites mõjutavad ka ettevõtete kasumeid ja omakapitale. Kuidas ja miks, selgitab Raamatupidamise Toimkonna esimees ja PwC Eesti juht Ago Vilu.

4. Aasta 2012 - mis muutub metsa müügi maksustamisel
Järgmisest aastast hakkavad mitte-FIEdest metsaomanikele kehtima uued tingimused metsa müügist saadud tulu ja sellest tehtavate mahaarvamiste arvestamisele ning deklareerimisele-maksustamisele. Muutusi tutvustab ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna.

5. Tallinna ähvardab 17 miljoni euro suurune maksunõue
Halduskohtu otsuse kohaselt on Tallinna müügimaks aktsiisikaupadele kohaldumise osas vastuolus Euroopa Liidu õigusega. Kui ka muus osas peaks kinnitust leidma müügimaksumääruse õigusvastasus, ähvardab Tallinna enam kui 17 miljoni euro suurune maksude tagastamine, kirjutab Priit Raudsepp, advokaadibüroo SORAINEN maksuõiguse advokaat.

6. Joobenähtudega töötaja joobe tuvastamisel pole alkomeetrit vaja
Tööandja peab joobenähtudega töötaja kohe töölt kõrvaldama,  joobeseisundi tuvastamiseks või tõendamiseks sobivad ka otsese juhi või kolleegide seletused ning alati ei pea kasutama selleks eksperti või mõõtevahendit, selgitab Äripäeva käsiraamatute foorumis advokaadibüroo LAWIN Lepin & Luhaäär.

7. Meeskonnaliiget kaasates küsi tema lahkumistingimusi
Esmapilgul võib tunduda veider soovitus meeskonnaliikmeid kaasates küsida kohe nende lahkumistingimuste kohta. Oma blogis soovitab koolitaja-konsultant Ülo Vihma seda aga teha, sest koostöö lõppemine on siis mõlemale poolele valutum.

8. Statistika: Eesti leibkonna elujärg on viimase 20 aasta jooksul paranenud
Võrreldes eelmise sajandi 90ndatega on majanduskriisile vaatamata ühiskond praegu homogeensem ebavõrdsus leibkondade vahel väiksem, kirjutab statistikaameti blogis Statistikaameti rahvastiku- ja sotsiaalstatistika osakonna juhataja Urve Kask.

9. Aasta 2012 – mis muutub maksukorralduseseaduses
Maksukorralduse seaduses jõustub uue aasta algul mitmeid muudatusi, mida tutvustab Ivo Vanasaun, AS Deloitte Advisory maksu- ja juriidilise osakonna juhtivkonsultant.

10. Kauba edasimüük ei ole riskivaba tegevus
Kui esmapilgul võiks arvata, et kauba edasimüümisel suuri õiguslikke riske olla ei saa – kui ostjal on kauba kvaliteedi osas pretensioone vahendaja vastu, on vahendajal samad pretensioonid müüja vastu, siis tegelikult ei pruugi asi olla sugugi nii lihtne, hoiatab Alvin Rödl & Partner Advokaadibüroo OÜ vandeadvokaat Kaarel Kais.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad