Toetuse saamiseks saadetud jõulukaartide eest ei pea maksma

Tarbijakaitseamet hoiatab OÜ SJK-Kirjastuse poolt saadetud jõulukaartide eest, millega on kaasas arve ja kiri palvega teha kaartid maalinud puudega kunstnike heaks pangaülekanne. Amet rõhutab, et mingit kohustust soovimatu saadetise eest maksta ei ole.

Sarnaselt möödunud aastatega on ka sel sügisel tarbijad pöördunud Tarbijakaitseameti poole seoses Suu ja Jalaga Maalivate Kunstnike Kirjastus OÜ poolt saadetud jõulukaartidega, millega on kaasas arve, teatab amet oma kodulehel.

Saadetis sisaldab eriformaadis jõulu- ja pakikaarte, järjehoidjaid, ümbrikke, tutvustavat kirja ning makskorraldust. Tutvustavas kirjas viidatakse sellele, et antud postkaardid on maalitud inimeste poolt, kes on erinevatel põhjustel kaotanud võime kasutada oma käsi, mistõttu maalivad nad suu ja jalgade abil. Kunstnike majandusliku sõltumatuse saavutamiseks palutakse jõulukaartide eest kanda 7.5 eurot Svenska Handelsbankeni AB Eesti filiaali arveldusarvele.

Ümbrikus olev maksekorraldus on aga mitmed tarbijad teinud murelikuks, justkui oleksid nad sunnitud soovimatu saadetise eest tasuma. Tarbijakaitseamet tuletab meelde, et selle saadetise eest ei ole tarbija kohustatud maksma ega seda ka tagasi saatma. Sellekohast informatsiooni sisaldab ka ümbrikus olev tutvustav kiri ning maksekorraldus.

SJK-Kirjastuse poolt kasutatav müügimeetod ei ole paljudele vastuvõetav, kuna see on inimestele saadetud nende tahte vastaselt ning – hoolimata märkest, et ostukohustust ei ole - püütakse rõhuda inimeste südametunnistusele. Tarbijad rõhutavad oma pöördumistes, et soovivad ise valida heategevuse ning toetuste viise,selgitas amet.

Tarbijakaitseamet on seisukohal, et analoogseid kampaaniaid ning puuetega inimeste toetusaktsioone saab läbi viia ka teisiti, mitte kasutades selleks inimestes süütunde tekitamist ning tellimata saadetiste ning maksekorralduste otse koju lähetamist.

Tarbijakaitseamet soovitab kõikidel saadetise saanud inimestel käituda lähtuvalt oma vabast tahtest ning mitte tunda endal kohustust antud tehingu sõlmimiseks. Kaartide ostmise või tagastamise kohustust ei ole.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Kiire ja lihtne aruandlus ja palgaarvestus

Raamatupidamistarkvaraga AccountStudio muudad aruannete koostamise ja palkade arvestamise kordades lihtsamaks ja kiiremaks.

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Valdkonna tööpakkumised

Ramirent Shared Services AS is looking for a GENERAL LEDGER ACCOUNTANT

Ramirent Shared Services AS

27. november 2017

Lemoine Estonia otsib RAAMATUPIDAJAT

Manpower OÜ

03. detsember 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Uudised

Tööriistad