KredEx toetab tööstusettevõtete seadmeinvesteeringuid

KredEx tehnoloogiainvesteeringuteks mõeldud allutatud laenu pakkumist, võimaldab ettevõtjal kaasata lisaraha liisingu või pangalaenu vormis, kirjutab Äripäeva erilehes Tööstus KredExi ettevõtlusdivisjoni juht Lehar Kütt.

Viimaste aastate majanduslangus on mõjunud pärssivalt ettevõtjate investeerimisvõimekusele. Tööstusettevõtete investeeringud materiaalsesse põhivarasse vähenesid aastatel 2005-2009 märgatavalt.

Ühest küljest on see seletatav üldise majanduslangusega, millest tulenevalt sooviti võtta vähem riske ning olulised investeerimisotsused lükati tulevikku.

Teisalt avaldas tuntavat mõju raskendatud ligipääs laenukapitalile. Selline olukord pärsib majanduse arengut ning pole tegelikult probleem mitte ainult ettevõtja jaoks, vaid riigile tervikuna.

Takistavad tegurid laenu või liisingu taotlemisel on ebapiisav omafinantseering, tagatise puudumine ja väike omakapital.

Nimetatud probleemide leevendamiseks alustab KredEx tehnoloogiainvesteeringuteks mõeldud allutatud laenu pakkumist. KredExi väljastatav allutatud laen võimaldab ettevõtjal kaasata lisaraha liisingu või pangalaenu vormis, sest allutatud laenu käsitlevad teised finantseerijad samamoodi kui omakapitali. See annab võimaluse kasutada suuremat finantsvõimendust ja tagab parema ligipääsu kommertslaenule.

Finantsasutuste väljastatava investeerimislaenu ja liisingu puhul on üldjuhul nõutav kuni 40protsendine omafinantseering, mille võiks katta KredExi antav allutatud laen. Seega oleks projekt kuni 60% ulatuses rahastatud panga või liisingu poolt ning kuni 40% oleks kaetud KredExi allutatud laenuga.

Positiivne asjaolu ettevõtja jaoks on ka see, et mõlema laenu põhiosa ei pea tagastama ühel ajal, mis tähendab, et KredExi allutatud laenu tagasimaksmine algab alles pärast pangalaenu või liisingu tasumist.
See annab võimaluse oma finantskohustusi ajatada ning kohustuste teenindamisega seonduv ei kontsentreeru lühikesele ajale.

Laenu sihtgrupp on ekspordipotentsiaaliga tööstus-, energeetika-, vee- ja jäätmemajandusettevõtted, kellel on soov investeerida masinatesse ja seadmetesse seoses olemasoleva ettevõtte laiendamisega, toodangu mitmekesistamisega või mõnel muul põhjusel.
Samuti saab laenu taotleda uue ettevõtte käivitamiseks.

Allutatud laenuga seonduvaid riske silmas pidades võimaldatakse ekspordipotentsiaaliga tööstusettevõtjate tehnoloogiainvesteeringutele väga soodsat intressi, mis on võrdne liisingu või pangalaenu intressiga või olenevalt finantseerimise määrast kuni kaks protsendipunkti suurem.

Nii-öelda turuhind oleks seesugusel laenul kordades kõrgem. Samuti puudub lepingutasu.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Lehar Kütt

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad