Kohtumenetlust saab peagi alustada ka koduarvutist

Valitsus kiitis heaks eelnõu, millega digitaalne infosüsteem e-toimik pakub võimalust algatada maksekäsu kiirmenetlust ehk sisuliselt alustada kohtumenetlust koduarvutis.

See tähendab, et menetluse alustamiseks kulub kõige rohkem kümme-viisteist minutit, pole vaja sõita kohtumajja ega seal järjekorras oodata. Näiteks võib üksikvanem koduarvutis taotleda ilma kohtumajja sõitmata oma lapsele elatist.

Euroopa Liidu tõukefondidest rahastatava projektiga luuakse e-toimiku statistikakeskkond, mis võimaldab saada usaldusväärset ja ammendavat menetlusstatistikat karistus- ja õiguspoliitiliste otsustuste tegemiseks ning asutuste sisemise töökorralduse analüüsimiseks ja planeerimiseks. Senine menetlusstatistika tase on olnud ebaühtlane, sest igal institutsioonil on andmete analüüsimiseks oma andmebaas ning pole ühtseid allikaandmeid.

Uue korra kohaselt võimaldatakse kõigil menetlejatel kriminaalasjas näha lisaks põhiandmetele ka kahtlustatava või süüdistatava nime. Seni võis isiku nime näha vaid siis, kui tegemist oli tagaotsitavaga.

Muudatus aitab vältida lisakulusid ja topelttöö tegemist, mis võivad tekkida, kui eri asutused – nt maksu- ja tolliamet ning politsei- ja piirivalveamet – viivad sama isiku suhtes läbi menetlusi.

Inimestel on võimalik e-toimikus vaadata endaga seotud kriminaal- ja väärteomenetluste ning tsiviil- ja halduskohtumenetluste üldinfot. E-toimik haldab kogu õiguskaitseasutuste menetlusinfot ning tagab kriminaal- tsiviil-, haldus- ja väärteomenetluse osalistele, sealhulgas kodanikele, operatiivse ülevaate menetluse etappidest, toimingutest ja otsustest.

E-toimikusse saab sisse logida isikutunnistusega (ID-kaardiga), sarnaselt X-tee päringute portaaliga ning näeb kohe, kas tema vastu on alustatud mõnd menetlust (kohtumenetlus, parkimistrahv jne).

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad