Eelnõu: töötuskindlustusmakse määr järgmisel aastal 3%

Eelnõude infosüsteemi on kooskõlastamiseks välja pandud valitsuse määruse eelnõu, milles kavandatakse töötuskindlustusmaksemäärade langetamist 2% ja 1% peale vastavalt töötajate ja tööandjate maksetele.

"Eesti Maksumaksjate Liit tervitab maksemäärade langetamise ettepanekut ning loodab, et valitsusel jätkub ka julgust maksemääraseid vastavalt ettepanekule langetada," kirjutab liit oma kodulehel.

Ettepaneku maksemäärade langetamiseks alates järgmise aasta algusest tegi töötukassa nõukogu.

Määruse seletuskirjas selgitatakse, et 2009. aastal kehtestas valitsus töötukassa nõukogu ettepanekul 2010. aastaks kindlustatu töötuskindlustusmakse määraks 2,8% ja tööandja töötuskindlustusmakse määraks 1,4% „Töötuskindlustuse seaduse” §-s 40 nimetatud summadelt. 2011. aastal säilitati 2010. aastal kehtinud töötuskindlustusmakse määrad.

Eelnõuga langetatakse 2012. aastaks 2011. aastal kehtivaid töötuskindlustusmakse määrasid.

Rahandusministeeriumi 2011. aasta suvise majandusprognoosi põhistsenaariumi kohaselt prognoositakse 2012. aastaks majanduskasvu taandumist 3,0%-ni. Töötuse määr langes2011. aasta teises pooles jätkuvalt, kuid 2012. aasta esimeses pooles kasvab taas hüppeliselt. 2012. aasta keskmine töötuse määr kujuneb prognooside kohaselt siiski veidi madalamaks 2011. aasta töötuse määrast. 2012. aasta keskmiseks töötuse määraks prognoositakse 11,2%.

Töötuskindlustusmakseid laekub prognoosi kohaselt 2012. aastal 149,5 miljonit eurot.

Töötukassa oodatav netovarade väärtus on 2012. aasta lõpuks 396,5 miljonit eurot, millest I sihtfondis on 225,4 miljonit eurot, II sihtfondis 103,8 miljonit eurot ja reservkapitalis 43,5 miljonit eurot.

Eelnõuga saab tutvuda SIIN.
Seletuskirja saab lugeda SIIT.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud. Kõik toimingud (va kiire jaemüük) tehakse samas programmis.

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Valdkonna tööpakkumised

Südameapteek otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Pharma Holding OÜ

31. märts 2018

HANZA SSC Tartu otsib RAAMATUPIDAJAT

HANZA SSC Tartu OÜ

19. märts 2018

Uudised

Tööriistad