Tööõnnetuste arv on kasvanud 15%

Käesoleva aasta III kvartalis toimus enim tööõnnetusi hulgi- ja jaekaubanduse ettevõtetes ning töötleva tööstuse tegevusaladest metallitööstuses, selgub Tööinspektsiooni III kvartali töökeskkonna ülevaatest. Käesoleva aasta 9 kuu jooksul on toimunud 2727 tööõnnetust, mis on  358 võrra rohkem, kui mullu samal perioodil.

Võrreldes 2010. aasta  III kvartaliga on tööõnnetuste arv enim tõusnud majutuse ja toitlustuse alal (+20) ning keemiatoodete tootmise sektoris (+11).

Vähem kui mullu samal ajal registreeriti tööõnnetusi avaliku halduse tegevusalas (-19) ning mööblitootmises (-15). Teistes sektorites on õnnetuste arv jäänud suhteliselt samale tasemele.

Tööõnnetuste arv on kasvanud ligi 15 %

III kvartalis teatati Tööinspektsioonile 866 tööõnnetusest, millest 691 olid kerged ning 169 raske kehavigastusega lõppenud tööõnnetused. Surmaga lõppes III kvartalis 6 tööõnnetust: 3 ehituses ning 1 põllumajanduses, 1 keemiatööstuses ja 1 kaubanduses.

Käesoleva aasta 9 kuu jooksul on toimunud 2727 tööõnnetust, mis on  358 võrra rohkem, kui mullu samal perioodil. Võrreldes 2010. aasta 9 kuuga on tööõnnetuste arv kasvanud ligi 15%.

 „Käesoleva aasta 9 kuu jooksul toimunud tööõnnetuste arvu kasvu võib ühelt poolt  mõjutada taastuv majandusolukord, kus on hakatud tööle võtma uusi töötajaid, kellel puudub kas vajalik väljaõpe või juhendamine,” kommenteerib Krista Vaikmets, Tööinspektsiooni analüütik. „Teiselt poolt võib aga ka ettevõtetes olla kasvanud tööintensiivsus, kusjuures uusi töötajaid ei ole lisaks palgatud ning olemasolevad töötajad on sunnitud töötama niiöelda mitme eest.”

Töövaidluste arv on kahanenud ligi veerandi

Töövaidluskomisjonidele esitati III kvartalis kokku 625 avaldust, mis oli 23% ehk ligi 200 avalduse võrra vähem, kui mullu samal ajal.

Valdava osa avaldustest esitasid töötajad: nimelt 548 avaldust, mis sisaldasid kokku 858 erinevat nõuet. Iga teine avaldus sisaldas töötamise ajal maksmata töötasu nõuet ning iga kolmas avaldus lõpparvega seotud nõudeid.

Tööandjatelt laekus III kvartalis kokku 77 avaldust. Neist iga kolmas sisaldas nõuet tunnistada tühiseks töölepingu töötajapoolne ülesütlemine või nõuet töötaja poolt enne etteteatamise tähtaja möödumist omavoliliselt töölt lahkumise hüvitamiseks.

Järelevalvetöö käigus leiti 3560 rikkumist

Töötervishoiu ja tööohutusalase järelevalve läbiviimiseks külastas Tööinspektsioon III kvartalis 894 ettevõtet, töösuhetealast järelevalvet viidi läbi 182 ettevõttes. Järelevalvetöö käigus leiti III kvartalis kokku 3560 rikkumist.

Sealhulgas töötervishoiu ja tööohutuse vallas tuvastati 2992 rikkumist erinevate õigusaktide suhtes. Igas kolmandas ettevõttes puudus või vajas täiendamist töökeskkonna riskianalüüs (212 ettevõttes). Ligikaudu sama paljudes ettevõtetes ei olnud läbi viidud töötajate esma- või täiendjuhendamist (190 ettevõttes).

Lisaks tuvastati kontrollimiste käigus kokku 331 töölepinguseadusest tulenevat töösuhetealast rikkumist ning 237 rikkumist seoses sõidukijuhtide töö-ja puhkeajaga.

III kvartali töökeskkonna ülevaade on kättesaadav Tööinspektsiooni kodulehelt

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad