Ametlikes Teadaannetes on isikuandmed nüüd paremini kaitstud 

1.novembrist kehtib Ametlikes Teadaannetes uus teabe avaldamise kord, mis seab edaspidi teadete avaldamisele eesmärgist tulenevad ajalised piirangud, et kaitsta isikute eraelu puutumatust.

Justiitsminister Kristen Michali sõnul on avaldamise tähtaegade kehtestamine vajalik isikuandmete kaitsmiseks ja isiku eraelu puutumatuse tagamiseks.

„Edaspidi on inimeste isikuandmeid sisaldavad teadaanded kättesaadavad selle aja jooksul, mis on vajalik teadaande avaldamise eesmärgi saavutamiseks. Näiteks kohtukutsed on avalikud kuni kohtuistungi toimumiseni ja kutse avaldamise kontrollimiseks veel ühe kuu jooksul, elukohaandmete muutmise teated kahe kuu jooksul ning füüsilise isiku pankrotiteated kolme aasta jooksul avaldamisest või pankrotimenetluse lõpuni. Ajaline piirang on kohane, et kaitsta isikute eraelu, kui selliste teadete avalikult ülevalhoidmise vajadus on ajaliselt selgelt ära langenud,“ lisas minister.

"Pikemaks ajaks jäävad avalikkusele kättesaadavaks sellised teated, mille jätkuvaks avaldamiseks on ülekaalukas avalik huvi, nagu näiteks ametiisikute palgaandmed või perearstina tegutsemise õiguse äravõtmise teated. Samuti ka pärimisteated pärijate otsimiseks ning teadaanded, mis on suunatud üldsusele või juriidilistele isikutele, " sõnas justiitsminister Kristen Michal

Lisaks lõpetatakse 1. jaanuariks 2012 nende isikuandmeid sisaldavate seni kättesaadavate teadaannete avaldamine, mille puhul jätkuv avaldamine ei ole eesmärgi täitmiseks vajalik.

Samuti näeb uus kord ette et teadaandes tuleb edaspidi ära märkida teadaande esitaja ja avaldamise õiguslik alus, ehk viide õigusaktile ja selle sättele, mille alusel teadaanne avaldatakse.

 Ametlikud Teadaanded on justiitsministeeriumi registrite ja infosüsteemide keskuse poolt hallatav ametlik võrguväljaanne, milles avaldatakse seadustes ettenähtud kutsed, kuulutused ja teated. Teadaannete sisu ja avaldamise lõpetamise tähtaegade järgimise eest vastutavad nende esitajad, ehk notarid, kohtutäiturid, pankrotihaldurid, kohaliku omavalitsuse üksused jt.

 Uus teadaannete avaldamise kord kehtestati Ametlike Teadaannete põhimäärusega, millega saab tutvuda siit: https://www.riigiteataja.ee/akt/106092011004

Ametlike Teadaannete kodulehe leiad aadressilt http://www.ametlikudteadaanded.ee/

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad