Ametlikes Teadaannetes on isikuandmed nüüd paremini kaitstud 

1.novembrist kehtib Ametlikes Teadaannetes uus teabe avaldamise kord, mis seab edaspidi teadete avaldamisele eesmärgist tulenevad ajalised piirangud, et kaitsta isikute eraelu puutumatust.

Justiitsminister Kristen Michali sõnul on avaldamise tähtaegade kehtestamine vajalik isikuandmete kaitsmiseks ja isiku eraelu puutumatuse tagamiseks.

„Edaspidi on inimeste isikuandmeid sisaldavad teadaanded kättesaadavad selle aja jooksul, mis on vajalik teadaande avaldamise eesmärgi saavutamiseks. Näiteks kohtukutsed on avalikud kuni kohtuistungi toimumiseni ja kutse avaldamise kontrollimiseks veel ühe kuu jooksul, elukohaandmete muutmise teated kahe kuu jooksul ning füüsilise isiku pankrotiteated kolme aasta jooksul avaldamisest või pankrotimenetluse lõpuni. Ajaline piirang on kohane, et kaitsta isikute eraelu, kui selliste teadete avalikult ülevalhoidmise vajadus on ajaliselt selgelt ära langenud,“ lisas minister.

"Pikemaks ajaks jäävad avalikkusele kättesaadavaks sellised teated, mille jätkuvaks avaldamiseks on ülekaalukas avalik huvi, nagu näiteks ametiisikute palgaandmed või perearstina tegutsemise õiguse äravõtmise teated. Samuti ka pärimisteated pärijate otsimiseks ning teadaanded, mis on suunatud üldsusele või juriidilistele isikutele, " sõnas justiitsminister Kristen Michal

Lisaks lõpetatakse 1. jaanuariks 2012 nende isikuandmeid sisaldavate seni kättesaadavate teadaannete avaldamine, mille puhul jätkuv avaldamine ei ole eesmärgi täitmiseks vajalik.

Samuti näeb uus kord ette et teadaandes tuleb edaspidi ära märkida teadaande esitaja ja avaldamise õiguslik alus, ehk viide õigusaktile ja selle sättele, mille alusel teadaanne avaldatakse.

 Ametlikud Teadaanded on justiitsministeeriumi registrite ja infosüsteemide keskuse poolt hallatav ametlik võrguväljaanne, milles avaldatakse seadustes ettenähtud kutsed, kuulutused ja teated. Teadaannete sisu ja avaldamise lõpetamise tähtaegade järgimise eest vastutavad nende esitajad, ehk notarid, kohtutäiturid, pankrotihaldurid, kohaliku omavalitsuse üksused jt.

 Uus teadaannete avaldamise kord kehtestati Ametlike Teadaannete põhimäärusega, millega saab tutvuda siit: https://www.riigiteataja.ee/akt/106092011004

Ametlike Teadaannete kodulehe leiad aadressilt http://www.ametlikudteadaanded.ee/

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sõltuvalt valitud moodulitest sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

22. detsember 2017

Uudised

Tööriistad