Raamatupidajate lemmikud oktoobris: TOP 10

Vaata, milliseid artikleid pidasid raamatupidaja.ee lugejad kõige huvitavamateks ja kasulikumateks.

1. Aasta 2012 - mida toovad tulumaksumuudatused
Tulumaksuseaduses jõustub uue aasta alguses rohkelt muudatusi. Millised need on,võttis kokku Ivo Vanasaun, AS Deloitte Advisory maksu ja juriidilise osakonna juhtivkonsultant.

2. Kas tasaarvestamiseks peab olema vastaspoole nõusolek?
Tasaarvestamine on juba pikka aega praktikas kaasa toonud arusaamatusi raamatupidamise korraldamise osas – nimelt, kas tasaarvestamise kajastamiseks bilansis on vajalik kliendiga sõlmida selle kohta eraldi leping või piisab ühepoolsest tahteavaldusest? Asja selgitasid Piret Blankin, Advokaadibüroo TARK GRUNTE SUTKIENE partner, vandeadvokaat ja Tauno Tark, Advokaadibüroo TARK GRUNTE SUTKIENE jurist.

3. India ookean: India, Hiina või islami ookean?
21. sajandil võib India ookeani piirkonnast saada maailmamajanduse süda. Jõukus viib omakorda mõjukuse kasvuni, millest järeldub võimuküsimus - kes valitseb India ookeani, see valitseb ka Aasiat, maailmast rääkimata, kirjutab Arengufondi blogis Fututuba.ee Neeme Raidvee.

4. Kui dividendid jäävad välja maksmata...
Kuidas kajastada majandusaasta aruandes juba määratud, kuid välja maksmata jäänud dividende, selgitab Äripäeva käsiraamatute foorumis BDO Eesti.

5. Säästev autosõit - kuidas see käib?
Säästev autosõit on oluline ja paljuräägitud teema. Selle reeglid kehtivad kõikidele autodele olenemata nende hinnast, mootorikütte liigist või mootori võimsusest. Millised need reeglid on selgitas Janek Ote.

6. Kodukontoriga seotud maksuprobleemid
Mis on kodukontor? Internetis surfates annavad otsingumootorid sõnale „kodukontor” tavaliselt vastuseks kontorimööbli valiku, kuid suurt ei midagi kodukontoriga seotud maksuriskidest. Selle tühimiku täitis Tõnis Jakob, OÜ Marisett maksukonsultant ja vandeaudiitor.

7. 4 võimalust, kuidas olulisi tegevusi järjestada
Ajajuhtimise koolitaja Ardo Reinsalu tegi ülevaate enimlevinud prioriseerimistehnikatest, millest võib kasu olla oma ülesannete ja kohustuste järjestamisel.

8. Keskmise töötasu arvestamise kord muutub lihtsamaks
Valitsus kinnitas 6.oktoobril muudatused keskmise töötasu maksmise tingimustes ja korras. Selgituse järgi vähendavad määruse muudatused tööandja halduskoormust, kuna tööandjal on võimalik teatud juhtudel maksta töötajale kokkulepitud töötasu keskmise töötasu arvutamise asemel.

9. Uus OÜ: millal teha sissemakse ja maksta dividende?
Mis hetkel peab värskelt asutatud OÜ tegema sissemakse ja milla võib OÜ endale dividende maksta, selgitab Äripäeva käsiraamatute foorumis BDO Eesti.

10. Ujumine ja maksud
Sügise lähenedes jaheneb looduslikes veekogudes vesi ja tekib vajadus kasutada ujumiseks basseine ja spaasid. Seoses sellega  esitavad tööandjad  järjest enam küsimusi, kas töötajatele pakutav ujumisvõimalus või selle kulu hüvitamine töötajale on maksustatav kulu või mitte. Kuidas ujumise ja maksudega lood on, selgitas Rödl &  Partner raamatupidamisbüroo maksukonsultant Virve Aru.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad