E-arveid kasutavate riigiasutuste hulk kasvab kiiresti

Rahandusministeeriumi pakutava e-arvete teenusega on ühinenud 33 riigiasutust, viie kuuga on enam kui viiekordistunud nii liitujate kui arvete hulk ja lähikuudel võtab e-arved kasutusele veel 11 asutust, teatas ministeerium.

E-arvete keskkond võimaldab ostuarvete esitamist ja töötlemist digitaliseeritud andmete kujul. Selliseks muudetakse ka praegu veel paberil ja pdf vormis esitatud arved. Kokkuvõttes paraneb infovahetus nii raamatupidamises kui ka tellija ja tarnija vahel, selgitas ministeerium.

“Ostuarvete töötlus e-arvete keskkonnas on mugav, kiire, läbipaistev ning odavam paberarvete haldusest. Sellest saavad kasu nii avaliku kui ka erasektori organisatsioonid," rääkis rahandusministeeriumi tugiteenuste ühendamise projektijuht Marge Lepp infopäeval erasektori esindajatele.

Lepa sõnul otsib riik aktiivselt võimalusi, kuidas e-arvete levikule mõlemas sektoris kaasa aidata.

Teisipäeval toimunud infopäev oli teine kord, kui suuremate ja keskmiste äriühingute esindajatele tutvustati e-arvete kasutust ja võimalusi. Oma kogemusi e-arvetega jagasid üle 200-le ettevõttele raamatupidamisteenust osutav Eesti Finantsteenuste Agentuur OÜ ja turvalahendusi pakkuv G4S Eesti AS.

„E-arvetele üleminek on tugev konkurentsieelis, sest digitaalne arvehaldus tagab ülevaate protsessidest, parema informeerituse ja kiirema aruandluse. E-arved on kasulikud kõigile, eelkõige aga neile ettevõtetele, kellel on oluline aega kokku hoida ja kes tegutsevad mitmes tegevuskohas. Maksimaalne kasu e-arvetest saavutatakse siis, kui saabuvaid arveid ka menetletakse ja säilitatakse elektroonselt," märkis Eesti Finantsteenuste Agentuuri juht Kaire Lukkanen-Jaas.

Ta lisas, et digitaalsete andmete sisestamine otse e-arvete keskkonda ning paber-ja pdf arvete korrektne vormistus tõstaksid ostuarvete efektiivsust veelgi. Siis võimaldaksid e-arved ettevõttele olulist kulude kokkuhoiu. Ka on e-arve töötlemine kuni kuus korda odavam ja kordades kiirem pdf vormis või paberarve töötlemisest.

Hea teada

E-arvete kasutusele võtmine on riigiasutuste tugiteenuste ühendamise üks alaeesmärke. Projekti laiem eesmärk on e-dokumentide kasutamine ka muudes finantsarvestuse protsessides ning personali- ja palgaarvestuses.

Riigiasutustest saavad rahandusministeeriumi e-arvete keskkonda rakendada SAP majandustarkvara kasutajad. Teenust pakuvad Eesti E-arvete Keskus OÜ ja Eesti Post AS.

E-arvete olulisust toonitab ka Euroopa Liidu Komisjon, kes on kutsunud liikmesriike üles toetama ja lihtsustama e-arvete kasutuselevõttu. 2009. aastal oli Euroopas e-arvete keskmine turuosa ligi viis protsenti kõigist rahvusvahelistest arvetest. Kui suurettevõtetest kasutas e-arveid 42 protsenti, siis väikestest ja keskmise suurusega ettevõtetest vaid 22 protsenti.
 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad