Kuidas hüvitatakse katseajal kasutamata jäänud puhkus?

Katseajal kasutamata jäänud puhkuse peab tööandja hüvitama rahas.

Küsimus: mitu päeva peab töötaja ette teatama, kui soovib töölepingut üles öelda katseajal ning kas töötajal on katseajal töölepingu ülesütlemise korral õigus lisaks töötasule saada ka kasutamata puhkusepäevade eest kompensatsiooni?

Vastus: katseajal töölepingu ülesütlemisel peavad pooled (nii töötaja kui ka tööandja) töölepingu seaduse (TLS) § 96 kohaselt ette teatama vähemalt 15 kalendripäeva. Ülesütlemisavalduse võib anda katseaja jooksul. Ülesütlemisavaldus on ka kehtiv, kui see on antud  katseaja viimasel päeval. Sellisel juhul ei lõppe töösuhe katseaja viimasel päeval, vaid etteteatamistähtaja möödumisel.

Töölepingu lõppemisel on tööandja kohustatud hüvitama töötajale kasutamata jäänud põhipuhkuse rahas (TLS § 71).

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Heli Ojavee

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad